کد خبر: 3480552
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۲
گروه اجتماعي: فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر گفت:‌ در ایام سال نو نمایشگاه دریایی دفاع مقدس در پایگاه برپا و میزبان زائران راهیان نور خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآني(ايكنا) از خوزستان، ناخدا نادر حمودی، فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر، با اشاره به حضور راهیان نور در استان خوزستان گفت:‌ این حرکت یک سنت حسنه است. نیروی دریایی ارتش نیز مانند سایر نیروها به دلیل نقشی که در دوران دفاع مقدس داشت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تبیین و ترویج نبردهای دریایی و از خودگذشتگی رزمندگانش از روز 27 اسفندماه امسال تا 13 فروردین‌ماه سال 95 نمایشگاهی را در محل پایگاه دریایی خرمشهر برپا خواهد کرد.

ناخدا حمودی ادامه داد: این نمایشگاه در سه بخش تدارک دیده شده است که در بخش اول تاریخ 7000 ساله دریا را روایت خواهد کرد. سپس به موضوع هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد و پس از آن جایگاه فعلی نیروی دریایی را هم تبيين خواهد کرد. در این نمایشگاه ادوات دریایی و تجهیزات جنگی مرتبط با نبردهای دریایی قرار دارد و راویان نیز با توجه به سه بخشی که این نمایشگاه به نمایش می‌گذارند روایت خواهند کرد.

وی در پایان گفت: انتقال معارف دوران دفاع مقدس یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است چرا که ما در هشت سالی که این نمایشگاه برپا شده است روزانه شاهد میانگین 700 الی 800 بازدیدکننده در قالب شخصی و کاروان‌های راهیان نور هستیم. این نمایشگاه می‌تواند عبارت‌آموز باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: