کد خبر: 3813158
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
گروه فرهنگی ـ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: اطلاعاتی از وضعیت روستاهایی که به زیر سیل رفته بودند و مشکلاتی برای گلزارهای آنها پیش آمد گردآوری کردیم و در اختیار مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور قرار دادیم.

بررسی وضعیت 50 گلزار شهید روستاهای سیل‌زده خوزستان

عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، درباره آسیب‌ گلزارهای شهدای در پی سیل اخیر، گفت: اطلاعاتی از وضعیت روستاهایی که به زیر سیل رفته بودند و مشکلاتی برای گلزارهای آنها پیش آمد گردآوری کردیم و در اختیار مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور قرار دادیم.

وی با بیان اینکه ستاد بحرانی در بنیاد شهید کشور تشکیل شده و این ستاد مشغول رصد و برنامه‌ریزی برای بازسازی و ساماندهی مزار شهدا است، اظهار کرد: 630 خانواده شهید و ایثارگر در حادثه سیل آسیب دیده‌اند. اطلاعات جامعی از وضعیت آنها گردآوری کردیم و بنیاد شهید در کنار دیگر دستگاه‌های دولتی و امدادی برنامه‌های خود را اجرا کرد و بحمدالله اجازه ندادیم خانواده‌های شهید و ایثارگری که در سیل اخیر دچار آسیب شده بودند، با مشکل اسکان یا تغذیه و یا کمبود امکانات بهداشتی درمانی مواجه شوند و به استقرار آنها در مؤسسات فرهنی ورزشی پرداختیم.

فرجیان ادامه داد: 50 مزار شهید ما در روستاهای سیل‌زده دچار آبگرفتگی شدند که در حال بررسی میزان این آسیب‌ها هستیم. اطراف برخی گلزارها دچار آبگرفتگی شده اما مشکلی برای مزارها به وجود نیامده است. اما گلزارهایی که هنوز ساماندهی نشده‌اند در برخی نقاط روستایی آسیب‌هایی دیده‌اند که در حال بررسی این آسیب‌ها هستیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: