کد خبر: 3817298
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
گروه سیاست و اقتصاد _ امام جمعه اهواز با تأکید براینکه همچنان مساله سیل در استان خوزستان اولویت است، گفت: در چند ماه گذشته بخش قابل توجهی از مردم خوزستان درگیر سیل شدند و زمین زراعی و منازل بسیاری از این افراد دچار آسیب جدی شد که باید همه در این راستا بسیج شوند و آرامش به کانون گرم این خانواده‌ها برگردد.

نماز

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز در خطبه نماز عید سعید فطر که امروز چهارشنبه 15 خردادماه در مصلی امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد، با توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: ثمره یک ماه عبادت و بندگی رسیدن به تقوا است؛ تقوا به معنای پاک شدن از همه چیز است. خداوند توفیق عبادت یک ماه را به ما عنایت فرموده و ثمره و محصول رمضان، تطهیر و پاکیزگی است.

وی افزود: پاک شدن، مقدمه رسیدگی به مقام طهارت و طهارت مقدمه این است که انسان دست خود را در دست انسان مومن قرار دهد. برای رسیدن به قرب الهی، تنها یک مسیر برای ما باز است و به جز آن مسیرهای دیگر مین‌گذاری شده است؛ آن مسیر نیز مسیر اهل بیت عصمت و طهارت است و انسان باید در این مسیر گام بردارد و خود را به خدا برساند.

موسوی‌فرد گفت: یک ماه بندگی برای پاکیزگی است و باید انسان خود را در کنار امام خود قرار دهد. مهم‌ترین مساله، همراهی با امام است که این موضوع امکان‌پذیر نیست مگر اینکه انسان خود را از درون پالایش کند و در این صورت است که در همراهی با امام قرار می‌گیرد و برای قرب الهی باید در این مسیر قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: در این مسیر شیطان تمام تلاش خود را می‌کند و اگر انسان خود را در دامان پیامبر(ص) و آل پیامبر قرار ندهد، قطعا شیطان در این مسیر طوفان ایجاد می‌کند. اگر انسان در کنار امام قرار نگیرد و دست خود را در دست امام قرار ندهد، محال است به مقام قرب الهی دست پیدا کند.

وی بیان کرد: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد که از هم‌اکنون برای ماه رمضان سال آینده آماده شویم. مهم‌ترین دستورالعمل که از اعمال ماه شوال و روز عید فطر است، توجه به امام است که باید این موضوع مورد توجه ویژه قرار بگیرد. همچنین زیارت سیدالشهدا(ع) نباید فراموش شود.

موسوی فرد تصریح کرد: همچنان مساله سیل در استان خوزستان اولویت است. در چند ماه گذشته بخش قابل توجهی از مردم خوزستان درگیر سیل شدند و زمین زراعی و منازل بسیاری از این افراد دچار آسیب جدی شد که باید همه در این راستا بسیج شوند و آرامش به کانون گرم این خانواده‌ها برگردد. باید همه در کنار هم خسارت‌ها را جبران کنیم.

وی افزود: همچنین باید به مناطق محروم توجه ویژه‌ای شود. گرچه باید به همه نقاط توجه شود اما عدالت اجتماعی نظام جمهوری اسلامی اقتضا می‌کند که به نقاط محروم و حاشیه‌ای شهر و مخصوصا اهواز توجه ویژه‌ای شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: با توجه به بازدیدهایی که از حاشیه شهرها خصوصا اهواز انجام شد، یکی از مشکلات مردم بحث کم‌آبی و قطعی آب است؛ در دو سه هفته اخیر در برخی روستاها مشاهده شد که یک ماه از آب بی‌بهره هستند. البته مسئولان در این زمینه تلاش می‌کنند، اما بحث آب و فاضلاب یکی از مطالبات بحق مردم است. مسئولین استانی همه تلاش خود را می‌کنند اما برطرف کردن مشکل آب و فاضلاب خوزستان مخصوصا اهواز عزم ملی‌ می‌طلبد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: