کد خبر: 3818059
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
گروه فرهنگی _ سیدعلیرضا علوی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، درگذشت مادر شهید مصدق طاهری را تسلیت گفت.

رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان درگذشت مادر شهید طاهری را تسلیت گفت

به گزارش ایکنا از خوزستان، سیدعلیرضا علوی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان در پیامی، درگذشت حاجیه خانم طیبی، مادر شهید مصدق طاهری از موسسان جهاد دانشگاهی خوزستان را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است:
«انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اسوه صبر و ایثار، ایمان و مقاومت مرحومه کوکب طیبی، مادر شهید سرافراز مصدق طاهری، از دلاوران دوران دفاع مقدس و از موسسان جهاد دانشگاهی خوزستان، موجب تاثر و تألم شد.
مادران شهدا اسوه صبر و بردباری هستند که عزیزترین هستی خود را در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند و مرحومه طیبی نیز در سال های پس از شهادت فرزندش، چون کوه استوار ماند و راه فرزند شهیدش را ادامه داد.
اینجانب به نمایندگی از همکاران سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، مصیبت وارده را به خانواده محترم طاهری تسلیت میگویم و از درگاه خداوند سبحان برای ایشان، رحمت و همجواری با فرزند شهیدش را مسئلت دارم.»

گفتنی است؛ شهید مصدق طاهری در سال ۱۳۳۳ در نفت سفید به دنيا آمد. مراحل رشد و تربیت را نزد پدرش که حافظ قرآن بود طی کرد. همزمان با شروع نهضت اسلامی فعالیت خود را بيشتر كرد. همگام با سایر همرزمان در قالب گروههای سیاسی ـ نظامی به مبارزه جدی علیه رژیم شاهنشاهی پرداخت. با پیروز شدن انقلاب اسلامی در روزهای نخست انقلاب سرپرستی، پاسداری و محافظت از استانداری خوزستان را برعهده گرفت و در سال ۵۸ مجددا به دانشگاه بازگشت.
شهید بعد از شهادت محمد جهان آرا و شهید عبدالرضا موسوی به فرماندهی سپاه خرمشهر انتخاب و مدتی را در این سنگر به انجام وظیفه پرداخت و در بیشتر عملیات‌ها از جمله عملیات طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی، خیبر، بدر و والفجر ۸ شرکت داشت و در عملیات بدر شیمیایی شد.
شهید مصدق طاهری، از موسسان جهاد دانشگاهی خوزستان در سال 1359 بود.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: