کد خبر: 3820050
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
گروه معارف ـ آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه باید تمام امکانات جهت حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود، گفت: تحقق این مهم سبب می‌شود هم زیرساخت‌های موجود تامین و هم فاصله‌ها و تبعیض‌ها کم شود. با توجه به مشکلات فرهنگی ناشی از فعالیت معاندان، مغرضان و فرقه‌های انحرافی، یقیناً شبهاتی که القا می‌کنند آثار مخربی دارد و در مقابل باید در کنار کار اقتصادی، کار فرهنگی را جدی گرفت.

آیت الله مکارم

به گزارش ایکنا از خوزستان، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان جهان شامگاه گذشته 26 خرداد، در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، با اشاره به انتخاب مناسب ایشان به امامت جمعه و تشکر از فعالیت‌های فراوان وی، گفت: حساسیت و اهمیت فوق‌العاده این استان به لحاظ فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و مسائل مرزی و اعتقادی، طلب می‌کند تا برنامه‌ریزی مناسب انجام و از تمام ظرفیت‌ها، جهت حل مشکلات استفاده شود.

این مرجع تقلید با اشاره به نقشه‌های دشمنان جهت بهره‌برداری از مشکلات موجود در منطقه، یادآوری کرد: خوزستان از زمان جنگ مشکلات متعدد و عقب ماندگی‌های زیادی دارد، سیل اخیر نیز حجم مشکلات را افزایش داده است.

ایشان با تأکید بر اینکه باید تمام امکانات جهت حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود، گفت: تحقق این مهم سبب می‌شود هم زیرساخت‌های موجود تامین و هم فاصله‌ها و تبعیض‌ها کم شود. با توجه به مشکلات فرهنگی ناشی از فعالیت معاندان، مغرضان و فرقه‌های انحرافی، یقیناً شبهاتی که القا می‌کنند آثار مخربی دارد و در مقابل باید در کنار کار اقتصادی، کار فرهنگی را جدی گرفت.

آیت‌الله مکارم شیرازی جلوگیری از آسیب‌های فرهنگی را یک رسالت مهم متوجه متولیان اجرایی، تبلیغی و فرهنگی خوزستان دانست و افزود: اگر مردم از نظر اعتقادی متزلزل باشند، کار مشکل می‌شود.

این مرجع تقلید خطاب به نماینده، ولی فقیه در خوزستان خواستار ایجاد یک کانون و قرارگاه فرهنگی قوی و معتبر برای رسیدگی به مناطق مختلف شد و تأکید کرد: از مسئولان ارشد استان از جمله استاندار، سپاه و دیگر ارگان‌ها دعوت کنید و در جلسه‌ای مشکلات را بررسی و آسیب‌شناسی کنید و برای آن‌ها راه‌حل مناسب ارائه دهید.

ایشان افزود: مؤسسه ما به نام «مؤسسه دارالاعلام» ظرفیت مهمی برای مقابله با شبهات فرهنگی معاندان دارد و حاضریم با تمام قوا آن را در اختیار بگذاریم. در این مرکز اساتید مبرز، طلاب درس خوانده و پژوهشگران و دانش‌پژوهان نخبه‌ای حضور دارند که هم شبهات را می‌دانند و هم به پاسخ‌ها اشراف کامل دارند؛ این مرکز با این پشتوانه و ظرفیت عظیم در اختیار شماست.

ایشان بیان کرد: لازم است فعالیت‌های دارالاعلام در استان خوزستان گسترش پیدا کند؛ تا از این طریق بتوان نیرو‌های آموزش دیده بیشتری را برای پاسخگویی به شبهات و تبلیغ معارف اهل بیت به مناطق مختلف اعزام کرد.

این استاد حوزه ادامه داد: اگر بتوانیم برای این کار یک مرکز بزرگ و خوب احداث کنیم و به مسائل آموزشی، درسی و تبلیغی و فرهنگی توجه لازم را داشته باشیم، بسیار مؤثر خواهد بود، ما نیز حاضریم هزینه‌های مربوط به اساتید، مبلغان و دانش‌پژوهان را از قم تأمین کنیم.

ایشان یادآورشد: در سالیان قبل مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد از جنبه‌های مختلف دچار مشکلات بغرنجی بود که بحمدلله ما تصمیم گرفتیم. در این مناطق مجموعه‌ای را متشکل از حوزه علمیه، مسجد و مراکز دیگر فرهنگی ایجاد کنیم که اکنون در اختیار آستان قدس رضوی قرار گرفته و خوشبختانه شرایط به کلی دگرگون شده است؛ همین تجربه و اقدام را در استان خوزستان نیز می‌توان تکرار کرد و به نتایج آن امیدوار بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: