کد خبر: 3820664
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
گروه فرهنگی ـ مستند «بانو» با محوریت داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان اسماعیل و ابراهیم فرجوانی ساخته شد.

مستند «بانو»

به گزارش ایکنا از خوزستان، به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم مردمی عمار، مستند «بانو» که داستان زندگی خانم عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی را روایت می‌کند، آماده نمایش شد. محمد حبیبی‌منصور نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده دارد و ثریا قاسمی، هم کار روایت‌گری آن را انجام داده است.

مستند سینمایی بانو در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تأثیرگذار اهواز است. زنی که خودش و اعضای خانواده او از جمله همسر و سه فرزندش هرکدام به نوعی با جنگ در ارتباط هستند.

زندگی پس از جنگ و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی عصمت احمدیان نیز بخش مهمی از زندگی اوست که در این مستند به آن پرداخته شده است. گروه فیلمساز در یک همراهی دوساله تلاش کرده است تصویری واقعی و دور از شعارزدگی از زندگی یک زن موفق را به مخاطب ارائه دهد.

این مستند به همت واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تولید شده است.

گفتنی است؛ به گزارش رهیاب اسماعیل ششم آبان 41 به دنیا آمد و در عملیات کربلای 4 سال 65 به شهادت رسید و پیکرش به مدت 18 سال در آن سوی آب‌های اروند باقی ماند. ابراهیم نیز 10 دی‌ماه 43 به دنیا آمد و در عملیات طریق القدس در سال 1360، همان طور که پیش بینی کرده بود، به شهادت رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: