کد خبر: 3821816
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
گروه اجتماعی _ حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد تصریح کرد: نظام اسلامی با هر نظامی متفاوت است. این سختی‌هایی که تحمل می‌کنیم باعث رشد ما می‌شود. تفکر همه ما تفکر شیعی است و ما باور داریم که ظهور ولی‌عصر بزودی اتفاق می‌افتد. همچنین می‌دانیم که سختی‌های دوران غیبت به مراتب آسان‌تر از سختی‌ها و دشواری‌های حکومت جهانی امام زمان(عج) است. اگر در این سختی‌ها خود را آب‌دیده کنیم، می‌توانیم سختی‌های آن دوران را نیز تحمل کنیم.

اربعیییییین

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان در آیین گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید که امروز دوم تیرماه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شهادت نقطه قرب الهی است. برای اینکه انسان‌ها در این مسیر خود را به نقطه مطلوب برسانند، چهار ویژگی لازم است.

وی افزود: در این مسیر فرد باید مدام به یاد مبدا، یعنی خدای متعال باشد. یاد معاد ویژگی دوم است. وقتی انسان جایگاهی را محبوب خود فرض کرد، عشق و محبت به آن جایگاه است که انسان را وادار به حرکت می‌کند. محاسبه‌گر بودن و در نظر گرفتن رضایت خدا نیز ویژگی‌های بعدی هستند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: خداوند برای آزمون، در مسیر انسان‌ها بن‌بست‌ها و سختی‌هایی قرار می‌دهد، اگر انسان در این راه مقاومت و تلاش کند، خدا این گِره‌ها را باز می‌کند. حتی در چنین شرایط سخت و بن‌بست‌هایی نیز خدا از خط قرمز‌های خود که همان تکلیف الهی است، نمی‌گذرد.

موسوی‌فرد تصریح کرد: نظام اسلامی با هر نظامی متفاوت است. این سختی‌هایی که تحمل می‌کنیم باعث رشد ما می‌شود. تفکر همه ما تفکر شیعی است و ما باور داریم که ظهور ولی‌عصر بزودی اتفاق می‌افتد. همچنین می‌دانیم که سختی‌های دوران غیبت به مراتب آسان‌تر از سختی‌ها و دشواری‌های حکومت جهانی امام زمان(عج) است. اگر در این سختی‌ها خود را آب‌دیده کنیم، می‌توانیم سختی‌های آن دوران را نیز تحمل کنیم.

وی گفت: رهبری فرمودند زندگی شاهانه و اشرافی گری نمی تواند کشور را به سعادت برساند. اگر بنا باشد زندگی ما و سفره ما همان سفره شاهانه باشد، اگر ماشین‌های ما همان ماشین‌های سلطنت طلبان باشند، به تعبیر حضرت آقا تنها عمامه عوض کرده‌ایم و محاسن گذاشته‌ایم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: