کد خبر: 3821929
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ محمود شکیب‌انصاری، استاد گروه زبان و ادبیات عربی و عضو هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز دعوت حق را لبیک گفت.

«محمود شکیب‌انصاری» استاد و مؤلف قرآنی درگذشت

به گزارش ایکنا از خوزستان‏، محمود شکیب‌انصاری، استاد گروه زبان و ادبیات عربی و عضو هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز دعوت حق را لبیک گفت.

مرحوم شکیب‌انصاری دارای مدرک دکتری رشته زبان و ادبیات عرب از دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تهران بود و در سال 1363 به استخدام دانشگاه شهید چمران اهواز در آمد و در سال 1397 بنا به درخواست خود، با مرتبه استادی بازنشسته شد.

همچنین در 20 ارديبهشت‌ماه سال 89 در دانشگاه شهيد بهشتی تهران به عنوان استاد نمونه كشوری در رشته زبان و ادبيات عربی برگزيده شد و از سوی رئیس‌جمهور وقت با لوح تقدير، قدردانی شد.

وی دارای هشت عنوان كتاب درسی و پژوهشی،‌ مربوط با علوم قرآنی و بیش از 20 مقاله به زبان عربی و فارسی و مطالعات قرآنی از جمله كتاب «بررسی علمی خداشناسی در قرآن كريم» بوده است. مرحوم شکیب‌انصاری همچنین از سوی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به عنوان خادم قرآن معرفی شده بود.

غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در پیامی درگذشت دکتر شکیب‌انصاری را تسلیت گفت.

«با کمال تأسف باخبر شدیم که استاد پیشکسوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی دکتر محمود شکیب‌انصاری دعوت حق را لبیک گفته‌اند.

این استاد فرهیخته که عمر پربار خود را در عرصه علم، دانش و ایمان در راه اعتلای معارف ارزشمند اسلامی و علوم قرآنی سپری کرده است، علاوه بر فعالیت‌های علمی و آموزشی، نیز تألیفات ارزشمندی در حوزه علوم قرآن و زبان و ادب عربی از خود به یادگار گذاشته است که در زمره کارهای نیک و ماندگار در کارنامه علمی و آموزشی او به شمار می‌آید.

اینجانب مراتب تأسف و همدردی خود را با خانواده ارجمند این استاد گرانقدر و دانشگاهیان عزیز ابراز داشته، از درگاه پروردگار یکتا برای آن مرحوم مغفور رحمت الهی را آرزو می‌کنم».

انتهای پیام 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: