کد خبر: 3784485
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ همایش «حامیان قرآن، حافظان انقلاب» پیش از ظهر امروز، ۶ بهمن‌ماه با حضور چهره‌های قرآنی کشور و استان و همچنین مسئولان استانی ‌در اهواز برگزار شد.

گزارشی از همایش «حامیان قرآن، حافظان انقلاب» در اهواز/تقدیر از قرآنیان برتر خوزستان

به گزارش ایکنا از خوزستان، همایش «حامیان قرآن حافظان انقلاب» امروز،  ششم بهمن‌ماه در دارالقرآن خوزستان با قرائت افتتاحیه احمد عبیات، قاری نوجوان استان آغاز شد.

حجت‌الاسلام محمدحسین بلک، مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در این همایش گفت: خوزستان هم مهد تشیع و ولایت‌مداری و هم خاستگاه بزرگان قرآنی و مفتخر به برخورداری از لحن و لسان عربی است و این امتیازی است که ان‌شاءالله خوزستان را به قله‌های افتخار خواهد رساند.

وی اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که پا به پای تلاوت قرآن، حفاظت از انقلاب اسلامی هم از مسئولیت‌های چهره‌های قرآنی استان بوده است. این جلسه نه یک محفل انس با قرآن بلکه به نمایش گذاشتن بخش کوچکی از ظرفیت بزرگی است که انقلاب در بخش‌های قرآنی ایجاد کرده است.

در این مراسم، مهدی قره شیخ‌لو رئیس دارالقرآن کشور در سخنانی با اشاره به دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی در طول 40 سال گذشته بر توجه و تمرکز فعالیت‌ها بر فرهنگ‌سازی قرآن در جامعه تأکید کرد و گفت: انس با قرآن باید جزء عادات مردم باشد.

وی کسب 180 رتبه قرآنی در عرصه مسابقات قرآنی بین‌المللی، تربیت 30 حافظ قرآن و فعالیت 10 هزار تشکل قرآنی در کشور را از دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی در سال‌های گذشته دانست.

در ادامه این برنامه وحید نظریان، قاری بین‌المللی کشورمان آیاتی از سوره قصص را تلاوت کرد. پس از آن احمد ابوالقاسمی نیز به معرفی اجمالی رادیو قرآن پرداخت و از حضور کاروان قرآنی انقلاب در 11 استان کشور خبر داد.

وی یکی از اهداف این کاروان را شناسایی نخبگان قرآنی و در اختیار قرار دادن آنتن رادیو قرآن به تلاوت‌های اذان‌گاهی چهره‌های توانمند در اقصی نقاط کشور دانست.

ابوالقاسمی با اشاره به ظرفیت قرآنی خوزستان از قاریان و حفاظ و گروه‌های تواشیح، گفت: خوزستان می‌تواند خود اعزام‌کننده کاروان‌های قرآنی در سطح کشور باشد. دیگر برنامه این همایش دعوت از گروه‌های تواشیح استان خوزستان و اجرای تواشیح گروهی بود.

در ادامه این برنامه سیدجاسم موسوی به تلاوت اذان‌گاهی آیاتی از قرآن پرداخت که به طور مستقیم از رادیو قرآن پخش شد.

سخنان غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان دیگر برنامه‌ این همایش بود. وی با بیان اینکه براساس آیات قرآن، سعادت و خوشبختی انسان‌ها در پرتو عمل به مضامین قرآن کریم عنوان شده، گفت: شریعتی گفت: خداوند بر بشر منت گذاشت که با قرآن کریم با مخلوق خود سخن گفت.

استاندار خوزستان گفت: در مقابل کسانی که تلاش می‌کنند قرآن را مهجور کنند، این وظیفه خطیر برعهده اهل قرآن است که با هر شیوه‌ای که بر آن تسلط دارند از جمله قرائت، ترجمه، تواشیح و ... با آنها مقابله کنند.

یکی از برنامه‌های این همایش رونمایی از یک‌هزار جلد قرآن نفیس با هدف راه‌اندازی 300 جلسه قرآن در استان بود.

همچنین در پایان این همایش، از استادان پیشکسوت قرآنی، موسسات برتر قرآنی، تألیفات قرآنی، خبر قرآنی، رتبه‌آوران، مدیران قرآنی موفق، خبرگزاری قرآنی تقدیر شد.

یادآور می‌شود، کاروان قرآنی انقلاب از 6 تا 8 بهمن به مدت سه روز در استان خوزستان به اجرای برنامه‌های قرآنی می‌پردازد.

این کاروان در ادامه برنامه‌های خود 7 بهمن‌ماه با حضور در شهرهای آبادان و خرمشهر در مناطق جنگی و مسجد جامع خرمشهر به اجرای برنامه می‌پردازد. سپس 8 بهمن‌ماه به ماهشهر عزیمت کرده و حضورشان در خوزستان به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: