کد خبر: 3817607
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
گروه فرهنگی ــ‌ چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در استان خوزستان برگزار می‌شود.

برگزاری چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در خوزستان

فریبا حیدرپور، مسئول دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، از برگزاری چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در استان خبر داد و اظهار کرد: خوزستان جزء اولین استان‌هایی است که امسال این برنامه را اجرا می‌کند. سال گذشته جام باشگاه‌های کتابخوانی استان شهریورماه آغاز شد، امسال به دلیل گرمی هوا، این رویداد زودتر در استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا دوشنبه و سه‌شنبه 27 و 28 خرداد‌ماه کارگاه آموزشی به مدت 16 ساعت ویژه علاقه‌مندان به راه‌اندازی باشگاه کتاب در اهواز برگزار می‌شود. 23 شهرستان به عنوان متقاضی تشکیل باشگاه به تهران معرفی شده‌اند. از هر شهرستان 5 نفر در این دوره 16 ساعته شرکت می‌کنند و پس از آن آموخته‌های خود را در شهر و روستای خود به علاقه‌مندان تشکیل باشگاه انتقال می‌دهند.

حیدرپور درباره ویژگی‌های برنامه امسال اظهار کرد: تفاوت دوره امسال این است که بخش باشگاه‌های روستایی به آن اضافه شده است. همچنین سامانه ثبت باشگاه‌ها برای اولین بار امسال از تیرماه فعال می‌شود‌(سال گذشته این سامانه از مهرماه فعالیت خود را آغاز کرده بود). کسانی که سال گذشته باشگاه کتابخوانی خود را در سامانه ثبت کرده‌اند امسال نیز می‌توانند با این سامانه کار کنند.

مسئول دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان گفت: امسال رویکرد ستاد مطالعه و ترویج کتابخوانی تمرکز بر حوزه روستایی و مناطق محروم است. طرح «دوشنبه‌های کتابخوانی در مهدکودک‌ها» یک طرح کشوری است که قرار است در مهدکودک‌های سراسر کشور اجرا شود. با توجه به تعداد بالای متقاضیان باشگاه‌های کتابخوانی مهدکودک‌ها به وزارت پیشنهاد دادیم که دوره ویژه‌ای برای مربیان مهدکودک‌ها برگزار شود. این مربیان قرار است، مربی باشگاه‌های کتابخوانی در مهدکودک‌ها شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: