کد خبر: 3818403
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ ثبت‌نام طرح ملی «دانشجومعلم قرآن کریم» در استان خوزستان آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند در این طرح قرآنی رایگان شرکت کنند.

دانشجو معلم

به گزارش ایکنا از خوزستان، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با هدف شناسایی و توانمند سازی دانشجویان نخبه قرآنی و بکارگیری آنها در دانشگاه‌ها، مؤسسات قرآنی، اردوهای جهادی و ... و در راستای از بین بردن بی‌سوادی قرآنی و ارتقای سطح سواد قرآنی دانشجویان تحت عنوان «طرح ملی دانشجو معلم قرآن کریم» اقدامات قابل توجهی انجام داده و موفق به دانش‌افزایی، مهارت‌بخشی و اشتغال‌زایی نزدیک به یک‌هزار دانشجو شده است.

از سويی مرکز دانشجومعلم قرآن کریم می‌تواند یکی از بزرگترین زمینه‌هایی باشد که دانشجو در کنار دریافت آموزش‌های علمی به فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد قرآنی زیر نظر دبیرخانه مرکزی بپردازد. از این‌رو پیرو نشست‌ها و جلسات متعدد با استادان و صاحب‌نظران مقرر شده این طرح در سال جاری در دو منطقه بر اساس میزان فراوانی ثبت‌نام شدگان اجرا شود.

از مهمترين نكات قابل توجه و حسن شرکت در طرح دانشجومعلم قرآن کریم برای دانشجویان عضو می‌توان به بهره‌مندی از حضور استادان برجسته قرآنی و علمی، بهره‌مندی ازمزایای کار دانشجویی، ایجاد زمینه‌های شغلی در مراکز قرآنی، دریافت گواهینامه آموزشی معتبر سازمان، حضور در کلاسهای آموزشی رایگان، ايجاد زمينه‌های تبادل افکار و خلاقيت، مفهوم‌شناسی قرآن کریم، تدبر در قرآن و سبک زندگی قرآنی اشاره كرد.

همچنين اهداف طرح شامل حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعال قرآنی کشور، گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان، دانش‌افزایی، مهارت‌بخشی و اشتغال‌زایی قرآنی برای افراد تحت تعلیم، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور و فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت دانشجویان علاقمند به فعالیت‌های قرآنی هستند.

این دوره در 5 محور آموزشی مسبحات، روخوانی و روانخوانی روش تدریس، تدبر و سبک زندگی قرآنی تعريف شده و به مدت 10 روز، تيرماه امسال به صورت رایگان برگزار می‌شود.

با توجه به اينكه لازمه عمل به آیات الهی در زندگی فردی و اجتماعی درک صحيح واژه‌ها و مفاهیم(فهم درست آیات) است، این دوره با رویکرد معناشناسی واژه‌های قرآن تحت عنوان «مُسَبِحات» اجرا می‌شود. علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی وارد مرحله داوری و آزمون تعیین سطح شفاهی و کتبی می‌شوند و پس از آن واجدین شرایط شرکت در دوره، طی یک اردوی 10 روزه در حوزه روخوانی و روانخوانی، معناشناسی آیات، روش تدریس، تدبر و سبک زندگی قرآنی زیر نظر استادان مجرب و متعهد به‌صورت تئوری و عملی آموزش‌های لازم را می‌بینند. در ادامه آزمون پایان دوره برگزار می‌شود و افرادی که نمره لازم را کسب کنندگواهی طرح ملی دانشجو معلم قرآن کریم به آنان داده خواهد شد.

يادآور می‌شود، علاقمندان به حضور در اين دوره می‌توانند تا 22 خردادماه با مراجعه به معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خوزستان و یا با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://isqa.ir ثبت‌نام کنند و یا با شماره تلفن 061333362880 تماس بگیرند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: