کد خبر: 3821064
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
گروه سیاست و اقتصاد _ آیت الله موسوی جزایری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: عبارات ایشان برای ما تکلیف ساز است و لازم است که جلسه بگذاریم و این سخنان را شرح بدهیم. نکته دیگر این است در خصوص این بیانیه و عملیاتی کردن آن در جامعه باید جدی باشیم و صرف گفتار و جلسه نباشد.

جزایری

به گزارش ایکنا از خوزستان، آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری، زعیم حوزه های علمیه خوزستان در اولین جلسه تبیین جایگاه بیانیه گام دوم انقلاب در کتاب و سنت، اظهار کرد: در شرح این بیانیه مباحث تاریخی و مسائل سیاسی و هرچه از باب مستندات چه از جایگاه فقهی و چه از جایگاه سیاسی نیاز است را بیان می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این بحث چند مقدمه دارد، گفت: مقدمه اول شناخت بیشتر بیانیه است ضمن اینکه این بیانیه بسیار عالمانه و محققانه مکتوب شده، در عین حال دلسوزانه است و مقام معظم رهبری مانند پدری دلسوز و خیرخواه نسبت به آحاد جامعه این بیانیه را نوشته اند که فصل جدید و چشم انداز تازه ای را به روی ملت عزیز ایران باز کرده است.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: عبارات ایشان برای ما تکلیف ساز است و لازم است که جلسه بگذاریم و این سخنان را شرح بدهیم. نکته دیگر این است در خصوص این بیانیه و عملیاتی کردن آن در جامعه باید جدی باشیم و صرف گفتار و جلسه نباشد. 

زعیم حوزه های علمیه خوزستان بیان کرد: نکته دوم این است که مخاطب این بیانیه ملت ایران است؛ ملت ایران در کشاکش حوادث به بلوغ سیاسی رسیده است. ملت ایران در دو مرحله علمی و عملی به بلوغ رسید. امیرالمومنین می فرماید: «فَلَمّا رَاَی اللهُ صِدقَنا اَنزَلَ عَلَینَا النَّصرَ وَ اَنزَلَ بِعَدُوِّنَا الکَبت» ما نیز چنین بودیم و بسیار امتحان شدیم و خداوند که صداقت ملت را دید که در میدان عمل عقب نشینی نمی کنیم آن گاه پیروزی را نصیب ما کرد. نکته دیگر این است که مطالب در این بیانیه مانند سنن خداست و به صورت قواعد هستند و تبدیل و تحویلی در آن نیست و ربطی به پوست و زبان و غیره ندارد؛ به این معنا که در هر کشور اسلامی که به آن عمل شود به نتیجه مطلوب خواهند رسید. 

وی بیان کرد: در این بیانیه توجه خاص مقام معظم رهبری به قشر خاصی از جامعه است و آن هم جوانان عزیز است.
زمان شاه میگفتند نسل سرگردان جوان اما امروز می گوییم نسل آینده ساز و قدرتمند و عزیز جوان؛ جوانان عزیز بدانند که تمدن سازی، پژوهش و تحقیق و تولید علم در دستشان است. پژوهش باید از مدرسه شروع شود و هر مقطعی در حد خودش به پژوهش بپردازد.

آیت الله موسوی جزایری عنوان کرد: سال 42 یا 43 به مشهد مشرف شدم و مهمان طلاب مدرسه نواب مشهد بودیم و از طلاب آنجا آوازه مقام معظم رهبری و روحیه انقلابی ایشان به گوش ما رسید و مرید ایشان شدیم. اولین بار در 15 خرداد سال 1358خدمت ایشان رسیدم البته ایشان تشریف آوردند اهواز و منزل ما در خیابان شهید کتانباف بود و نکته جالب این بود که ایشان تک و تنها و بدون محافظ در اوج ترورها آمدند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: