کد خبر: 3826697
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
مهدی دغاغله بیان کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ داور بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به برگزاری چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن اوقاف در استان خوزستان گفت: برخی از چهره‌های جدید در مسابقات امسال حضور داشتند که خود را بالا کشیدند و بسیار هم خوب عمل کردند.

عملکرد خوب چهره‌های جدید در مسابقات قرآن خوزستان/ زمینه پیشرفت را فراهم می‌کنیممهدی دغاغله، داور بین‌المللی قرآن کریم و سرپرست هیئت داوران چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن اوقاف در استان خوزستان، در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، اظهار کرد: مسابقات قرآن امسال نسبت به سال گذشته خیلی خوب بود.

وی ادامه داد: اوقاف برای وظیفه‌ کاری که برعهده داشت تلاش کرد؛ یک وقت است که می‌بینید کار در حد استاندارد و نرمال انجام نمی‌شود که دلیلش نوعی کارشکنی است و یک وقت هم می‌بینید که دلیلش بسته بودن دست و نبود امکانات است. من تعللی در کار نمی‌بینم و مدیریت کار در بخش شرکت‌کنندگان و میز داوری خوب بود و موضوعی به عنوان نقص و عیب جدی وجود نداشت.

دغاغله گفت: مسابقات امسال از لحاظ شرکت‌کنندگان همان‌هایی بودند که در سال گذشته حاضر بودند. البته دو سه نفری خودشان را بالا کشیدند که بسیار هم خوب عمل کردند. مثلاً امسال مهدی سیاحی در مسابقات شرکت و رتبه هم کسب کرد. 

داور بین‌المللی قرآن کریم گفت: می‌توانیم به چهره‌های جدیدی که در این عرصه حضور یافته‌اند راهنمایی برسانیم؛ همان طور که در جلسات آموزشی به آنها کمک می‌کنیم در غیر از روزهای برگزاری جلسات، آنها با ارسال فایل‌های صوتی قرائت‌های خودشان برای ما به رفع اشکال و بالا بردن سطح قرائتشان می‌پردازند. 

وی گفت: باید از قاریان جوان در محافل استفاده کرد تا سطح کارشان بهتر شود مثل همان کاری که در محافل قرآنی ماه رمضان و در اهواز و عین‌دو انجام شد که 30 قاری جوان، که به سطح لازم و مطلوب برای قرائت در محافل رسیده‌اند، انتخاب شدند و در محافل قرآن قرائت می‌کردند.

دغاغله بیان کرد: قاریان تازه‌کار به فکر پیشرفت در قرائت هستند. تا آنجا که در توانمان باشد و وقت اجازه دهد، زمینه پیشرفت را فراهم می‌کنیم، چون آنها کسی را می‌خواهند که در تلاوت کمکشان کند. به این جوانان مستعد تا آنجا که توان دارم از لحاظ فنی کمک می‌کنم، اما باید مکانی ثابت باشد تا جوانان و نوجوانان بااستعداد و علاقه‌مند بتوانند به پیشرفت در قرائت دست یابند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: