کد خبر: 3848605
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
گروه اجتماعی ـ مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان با اعلام اینکه آمار تردد زائران در مقایسه با سال گذشته 5 برابر افزایش پیدا کرده است، گفت: 700 موکب در شلمچه و چذابه به صورت شبانه روزی در خدمت زائران اربعین هستند.

افزایش 4 برابر زائران به نسبت سال قبل در شلمچه

حجت‌الاسلام سید محمود موسوی، مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا خوزستان، اعلام کرد: در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه 700 موکب عهده‌دار پذیرایی و اسکان زائران هستند.

وی ادامه داد: چهار ورودی در استان داریم که شامل اندیمشک، ایذه، هندیجان و بهبهان هستند. در آنجا هم موکب‌های ما مستقر و آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی هستند. این خدمت‌رسانی در دو پایانه از اول صفر آغاز شده و در شلمچه تا 30 صفر و در پایانه چذابه تا 25 صفر ادامه دارد.

موسوی با بیان اینکه تمامی این خدمات هدایا و نذورات مردمی است، افزود: آب معدنی، یخ و اقلام دیگر مثل شکر و روغن موردنیاز مواکب هستند. تقاضای ما این است که مردم، موکب‌های شهرستانی خود را حمایت کنند.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان خاطرنشان کرد: از اول ماه صفر تاکنون حدود 60 هزار زائر از مرز چذابه خارج شده و در شلمچه از اول تاکنون 200 هزار زائر عبور کرده‌اند. این آمار در مقایسه با سال گذشته 5 برابر افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: