کد خبر: 3878701
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
امام جمعه اهواز با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نگاه قومیتی را کنار بگذاریم و افراد شایسته را پس از مشورت انتخاب کنیم، کافی است ببینیم یک شخص چه مقدار لایق، با تقوا و با ایمان است.

نماز

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۲۵ بهمن اهواز، ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن، اظهار کرد: مردم اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی را می‌دانند اما باید در این خصوص مطالبی گفته شود. مجلس کنونی آخرین روزها و ماه‌های خود را می‌گذراند، در این مجلس اقدامات خوبی انجام شد و نمایندگان در حد خود کار کردند اما این مجلس، مجلسی در تراز انقلاب اسلامی نبود.

وی افزود: نمایندگان مجلس باید به اشتغال و وضعیت معیشتی که مطالبه مردم است، توجه کنند. نمایندگان در سال‌های گذشته می‌توانستند به این موضوع بپردازند، با توجه به اینکه رهبر انقلاب سال‌ها است که نامگذاری سال‌ها را به مسئله اقتصادی اختصاص داده‌اند.

امام جمعه اهواز بیان کرد: ما باید برای مجلس آینده نمایندگانی انتخاب کنیم که جهادی و انقلابی کار کنند و نظاره‌گر رفتار مسئولان باشند. اولویت آن‌ها مسئله اقتصادی و معیشتی باشد و ظرفیت‌هایی برای اشتغال جوانان ایجاد کنند. متأسفانه بیشتر نمایندگان رفتار غیرقابل توجیه داشتند و با اقدامات برخی از مسئولان اجرایی که با منافع ملی ناسازگار بود، همراهی کردند و در برخی جاها رفتار خنثی داشتند، درحالیکه نمایندگان مردم بودند.

موسوی‌فرد با بیان اینکه این روزها بسیاری از نمایندگان برای مشکلاتی که خود به بار آورده بودند مطالبه می‌کنند، تأکید کرد: باید توجه کنیم که در انتخابات پیش رو به چه کسانی رأی می‌دهیم. نماینده مجلس علاوه بر اینکه باید تقوا و ایمان داشته باشد، باید شجاع، انقلابی و مردمی باشد، در برابر دشمنان مقاومت کند و پاک‌دست باشد. پاک‌دستی بسیار مهم است، برخی از نمایندگانی که برای دوره بعد رد صلاحیت شدند به بیت‌المال مسلمین چنگ انداخته بودند و خیانت کردند.

وی ادامه داد: اما رسالت ما چیست؟ امروزه اصلاح‌طلب و اصولگرا مطرح نیست بلکه باید فردی را انتخاب کنیم که انقلابی باشد. برخی از طیف‌های انقلابی به جای آنکه عزم خود را جزم کنند و مجلسی انقلابی به وجود آورند، سلیقه‌های مختلف متأسفانه آن‌ها را از هم جدا کرده است.

امام جمعه اهواز افزود: هر کدام از گروه‌های انقلابی با هر سلیقه مانند یک نهر هستند، اگر این نهرهای انقلابی به هم گره بخورند تبدیل به رودخانه‌ای خروشان می‌شوند که عبور از آن غیر ممکن است.

موسوی‌فرد تصریح کرد: کمترین کوتاهی در انتخاب نماینده باعث ایجاد خسارت‌های فراوان و جبران‌ناپذیر می‌شود. باید سلیقه‌ها را کنار بگذاریم و نماینده شایسته انتخاب کنیم.

وی تأکید کرد: مجلس خبرگان رهبری بسیار تلاش کرد، شورای نگهبان نیز در حد توان خود زحمت کشید اما اگر خودمان را به جای آن‌ها بگذاریم، متوجه می‌شویم که در زمان کم چگونه برخی را تأیید صلاحیت و برخی را رد صلاحیت کردند. کسانیکه رد صلاحیت شده‌اند به این معنا نیست که در جاهای دیگری به کار گرفته نشوند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه جوانگرایی به این معنی نیست که تجربه افراد مسن‌تر را کنار بگذاریم، افزود: برای انتخاب بهتر می‌توان با بزرگان، روحانیان، استادان دانشگاه و دانشجویان مشورت کرد.

امام جمعه اهواز گفت: از مردم خواهش می‌کنم هفته آینده با هر سلیقه‌ای که دارند، پای صندوق‌های رأی بیایند. از همه طیف‌ها و سلیقه‌ها می‌توانیم نماینده داشته باشیم. اگر کنار بکشیم قطعاً شهید سلیمانی، دیگر شهدا، رهبر و اهل بیت(ع) از ما راضی نخواهند بود.

وی تأکید کرد: اولین مطالبه مقام معظم رهبری از مردم حضور حداکثری در انتخابات و دومین مطالبه انتخاب نمایندگانی شایسته برای مجلسی انقلابی است.

موسوی‌فرد در پایان بیان کرد: به خاطر خدا نگاه قومیتی را کنار بگذاریم و افراد شایسته را پس از مشورت انتخاب کنیم، کافی است ببینیم یک شخص چه مقدار لایق، با تقوا و با ایمان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: