کد خبر: 3957243
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: ارشاد حاضر است آنچه را که از اعتبارات در حوزه قرآنی به دست می‌آورد در شورای توسعه فرهنگ قرآنی وارد کرده تا برای آن تصمیم‌گیری شود و اگر امکان داشته باشد ادارات دولتی هم این کار را انجام دهند تا شورا برای اعتبارات قرآنی برنامه‌ریزی کند.

بودجه‌های قرآنی دستگاه‌های استان در شورای قرآن یکپارچه شوند

به گزارش ایکنا از خوزستان، محمد جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآن کریم استان که امروز ۱۲ اسفندماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: نحوه تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآن کشور فراز و نشیب زیادی داشت و چون در تهران به نظری واحد نرسیده بودند، بنابراین در خوزستان هم جلسات آن منظم و منضبط برگزار نمی‌شد تا اینکه تهران تصمیم گرفت شورا زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد. 

وی ادامه داد: درگذشته این شورا دستورالعملی داشت که اکنون منتفی شده اما اعضای آن همان اعضای قبلی هستند. بر این اساس نماینده ولی فقیه به عنوان رئیس، استاندار یا یکی از معاونان وی، نائب رئیس، مدیرکل ارشاد به عنوان دبیر، نماینده مدیریت حوزه‌های علمیه، مدیرکل اوقاف، رئیس صدا و سیما، مدیرکل آموزش و پرورش، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس بزرگترین دانشگاه وابسته به وزارت علوم در استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی، یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان، دو نفر از نمایندگان صاحب‌نظر منتخب موسسات مردمی و تشکل‌های قرآنی اعضای شورا را تشکیل می‌دهند. 

جوروند گفت: یکی از وظایف مهمی که شورای گسترش فعالیت‌های قرآنی دارد این است که طرح‌هایی که از طرف استان ارسال می‌شود، مبلغی برای اجرای آن مصوب می‌شود که ما هم پیگیری کردیم که تا پایان امسال برای گسترش فعالیت‌های قرآنی این مبلغ مصوب‌شده به حساب شورا واریز می‌شود. 

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآن کریم استان تأکید کرد: از رئیس شورا می‌خواهم دستور دهند که جلسات شورای گسترش فرهنگ قرآن کریم در استان خوزستان به صورت منظم برگزار شود و کسانی که جزو فهرست اعضای شورا هستند حتماً در جلسات حاضر باشند. هر چقدر که ما بتوانیم جلسات منظم برگزار کنیم، مصوبات خوبی داشته، با شورای عالی قرآن ارتباط نزدیک‌تری داشته باشیم می‌توانیم اعتبارات بیشتری را جذب کنیم. امروز هم جلسه‌ای است که افق و دورنمایی را برای جلسات آینده تعیین و تبیین کنیم.

وی تصریح کرد: ارشاد حاضر است آنچه را که از اعتبارات در حوزه قرآنی به دست می‌آورد در شورای توسعه فرهنگ قرآنی وارد کرده تا برای آن تصمیم‌گیری شود و اگر امکان داشته باشد ادارات دولتی هم این کار را انجام دهند تا شورا برای اعتبارات قرآنی برنامه‌ریزی کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: