کد خبر: 4067343
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۴

پروژه آبرسانی به دهستان شعیبیه غربی کلنگ‌زنی شد

آیین کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی دهستان شعیبیه غربی شهرستان شوشتر توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان برگزار شد.

پروژه آبرسانی دهستان شعیبیه غربی

به گزارش ایکنا از خوزستان، آیین کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی دهستان شعیبیه غربی روز گذشته 7 تیرماه با حضور سردار معین‌پور، جانشین قرارگاه استانی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، مسئولان شهرستان و جمعی از معتمدین و شیوخ منطقه در روستای یشانسخی این دهستان برگزار شد.

این پروژه در راستای سند غدیر و در ذیل قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با هدف آبرسانی پایدار به بیش از 30 روستای دهستان شعیبیه غربی شهرستان شوشتر به اجرا درخواهد آمد.

سردار معین‌پور در حاشیه این مراسم گفت: با توجه به قرارگیری دهستان شعیبیه بین دو رود دز و کرخه نباید شاهد مشکلات آبی در این منطقه باشیم لذا امید است با همکاری اداره آبفا استان خوزستان، سپاه حضرت ولیعصر(عج) و قرارگاه پیشرفت و آبادانی به زودی شاهد به جریان درآمدن دائمی آب آشامیدنی بهداشتی، پاک و سالم در این منطقه باشیم.

همچنین سرگرد مجدی‌نسب، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در رابطه با مشخصات فنی این پروژه، گفت: در راستای اجرای سند غدیر بناست موضوع آبرسانی به 34 روستای دهستان شعیبیه غربی شوشتر صورت پذیرد که در فاز اول این پروژه تجهیز یک حلقه چاه و اتاقک‌های تاسیسان آن، خط انتقال به مخازن، لایروبی و بهسازی مخازن موجود و 8 کیلومتر خط انتقال از روستای یشانسخی به روستای عیله اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: در فازهای بعدی پروژه که به طول بیش از 50 کیلومتر در اقطار مختلف لوله تا 160 میلی‌متر به مقصد روستای ابوالطیور اجرا می‌شود، در مجموع با احداث سه حلقه چاه، دو مخزن با ظرفیت 1500 مترمکعب و 60 کیلومتر خط لوله، معضل آب شرب پایدار دهستان غربی شعیبیه به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی و همراهی مردم منطقه برطرف شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :