کد خبر: 4089694
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲

هزینه‌کرد بخشی از عوارض شهرداری‌ برای زیباسازی دارالقرآن‌های آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تأکید بر اینکه دارالقرآن باید چنان باشد که خود دلیل جذب دانش‌آموزان شود، گفت: بخشی از عوارض شهرداری باید در دارالقرآن‌ها هزینه شود.

مسعود حمیدی‌نژادبه گزارش ایکنا از خوزستان، اجلاس سالانه مدیران قرآن، عترت و نماز و مربیان مراکز دارالقرآن الکریم خوزستان، امروز، سه‌شنبه، 12 مهر در تالار فردوسی اهواز برگزار شد. مسعود حمیدی‌نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در  این اجلاس با بیان اینکه ما به قرآن، عترت و نماز مدیون هستیم، گفت: یک مقدار ما نسبت به قرآن کم‌کاری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به زودی کلنگ‌زنی دارالقرآنی در اهواز انجام می‌شود، گفت: شهرداری مکلف شده است  پولی به ما بدهد. بخشی از این پول باید در دارالقرآن هزینه شود. ما نباید دارالقرآن نازیبا (از نظر ظاهری) داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تصریح به اینکه متأسفانه در برخی مناطق کهنه‌ترین و بی‌مصرف‌ترین جای ممکن به دارالقرآن داده شده است، گفت: وقتی ما با مکانی که قرآن در آنجا خوانده می‌شود این گونه رفتار می‌کنیم چگونه انتظار داریم دانش‌آموز به سراغ ما بیاید؟ بنابراین باید یک جای مناسب و زیبا در شأن قرآن کریم آماده کنیم. معاونت پرورشی باید پیگیر این پول باشد. مکان‌های دارالقرآن باید چنان باشد که خود دلیل جذب دانش‌آموزان شود.

حمیدی‌نژاد اظهار کرد: نکته دوم توجه به محتوای قرآن کریم است. آیا قرآن و نماز می‌تواند تحول‌آفرین باشد؟ قطعا چنین است. ما در طول زندگی خود هر وقت به قرآن و نماز متوسل شدیم، راهگشا بودند. دلیل اصلی حوادث اخیر کشور، بی‌ارتباطی جوانان با مسائل اعتقادی است. در برخی از خانواده‌ها هیچ‌گونه ارتباط و اعتقادی دیده نمی‌شود. چون ما نتوانستیم آیات و روایات را آن‌طور که هست برای آنها بگوییم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تأکید بر اینکه باید بیشتر برای تفسیر وقت بگذاریم و این موضوع را بین همه دانش‌آموزان عمومی کنیم، گفت: نباید تصور کنیم تنها نسبت به بچه‌هایی که در دارالقرآن به سمت ما می‌آیند وظیفه داریم. وظیفه ما برقراری ارتباط و رسیدگی به همه دانش‌آموزان است تا اثربخشی قرآن در زندگی برای دانش‌آموزان خودنمایی کند.

وی در پایان با تصریح به اینکه در زمینه مهدویت نیز بسیار کم‌کاری کرده‌ایم، گفت: اگر جهان استحکام و حیاتی دارد از برکت وجود امام(عج) است، ولی ما خیلی‌ وقت‌ها یادمان می‌رود. ظهور را طلب کنیم و بخواهیم امام زودتر بیاید. تقاضای من این است که در کنار برنامه‌های دارالقرآن در حوزه عترت، به‌طور ویژه برای مهدویت کار کنیم، چراکه دانش‎آموزان به این موضوع علاقه‌‌مند هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha