کد خبر: 3659174
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۴

گروه فعالیت‌های قرآنی: یک حافظ خوزستانی با اشاره به حضور خود در موکب‌های قرآنی اعزام شده به عتبات گفت: به خاطر دارم در کرسی‌های تلاوت وقتی سوره فجر را تلاوت کردم و توضیح دادم که این سوره منسوب به امام حسین(ع) است، مردم استقبال زیادی کردند، برخی در حین تلاوت اشک می‌ریختند و درخواست تلاوت مجدد آیات را می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، ابراهیم ساکی به عنوان یکی از حافظان قرآن استان خوزستان امسال در قالب یکی از موکب‌های نور از سوی کارگروه فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی ـ آموزشی اربعین جهت اجرای برنامه‌های قرآنی در پیاده‌روی اربعین شرکت خواهد کرد.

این حافظ کل قرآن کریم در گفت‌وگو با ایکنای خوزستان گفت: سال گذشته نیز این افتخار را داشتم که همزمان با ایام اربعین حسینی، به عنوان یکی از خادمان در این کاروان قرآنی حضور پیدا کنم. این کاروان از سوی کارگروه فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی ـ آموزشی ستاد مرکزی اربعین به عتبات اعزام می‌شود و در موکب‌هایی که استقبال از آنها زیاد است به اجرای برنامه‌هایی چون کرسی تلاوت، اجرای تواشیح و ... می‌پردازند.

ساکی گفت: سال گذشته کاروان قرآنی تنها در نجف و کربلا حضور یافت و در موکب های این دو شهر به اجرای برنامه‌های قرآنی پرداخت. خوشبختانه امسال موکب های قرآنی در شهرهای کاظمین و سامرا نیز این برنامه‌ها را برای زائران اجرا خواهند کرد.

این حافظ کل گفت: اعضای این کاروان به صورت داوطلبانه جهت اجرای برنامه‌های قرآنی در این برنامه مشارکت می‌کنند.

وی برنامه‌های قرآنی در اربعین حسینی را یک حلقه مفقوده دانست و گفت: بنا به تأکیدات رهبر معظم انقلاب، باید بتوانیم از پدیده بی‌نظیر اربعین بیشترین استفاده را ببریم؛ آن هم در جهت انس با قرآن و معارف اهل‌بیت(ع).

ساکی با تصریح به مهجوریت قرآن در میان جامعه گفت: پیامبر عظیم‌الشأن اسلام در حدیث ثقلین پیوند جدایی‌ناپذیر قرآن و عترت را برای ما بیان کرده‌اند. مردم ما در حرکت اربعین باید بدانند عترت و قرآن جدایی‌ناپذیرند. امام حسین(ع) شهید قرآن است، در روایات داریم سر مبارک امام حسین(ع) بر روی نیزه قرآن تلاوت کرد. امام حسین(ع) در راه قرآن شهید شد.

این فعال قرآنی با اشاره به زیبایی‌های مواجهه مردم با محافل قرآنی در مسیر زیارت اربعین گفت: به خاطر دارم در کرسی‌های تلاوت وقتی سوره فجر را تلاوت کردم و توضیح دادم که این سوره منسوب به امام حسین(ع) است، مردم استقبال زیادی کردند. برخی در حین تلاوت اشک می‌ریختند و درخواست تلاوت مجدد آیات را می‌کردند.

این حافظ قرآن ادامه داد: گاهی برخی از محافل با 2 یا 3 نفر شروع می‌شد، اما پس از دقایق کوتاهی جمعیت زیادی جمع می‌شدند. قرآن نیازی به تبلیغ ندارد. همین که صدای تلاوت بلند می‌شد، همه دنبال صدا بودند و می‌خواستند بنشینند و قرآن گوش کنند.

وی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور برای راه اندازی موکب های قرآنی گفت: این گونه حرکت‌ها باید زیاد شود. کار فرهنگی در زمینه قرآن در اربعین باید بیش از اینها باشد.

iqnakhouzestan@

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: