کد خبر: 3917509
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به فراهم کردن مقدمات استفاده از ظرفیت قاریان در هیئات مذهبی گفت: برنامه‌های قرآنی در ۶ محور برای پیشنهاد به هیئات مذهبی در نظر گرفته شده است و هیئات می‌توانند هر یک از این برنامه‌ها را به کمک دارالقرآن شهرستان اجرا کنند.

فعال‌سازی ظرفیت قاریان در هیئات مذهبی/چند پیشنهاد قرآنی به هیئات

حجت‌الاسلام علی فدیعمی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان با تاکید بر فعال کردن ظرفیت قاری قرآن هیئات مذهبی در برنامه‌های سوگواری حسینی گفت: هیئات مذهبی برای ثبت در سامانه بیرق نیازمند آن هستند که قاری، مداح و سخنران خود را در سامانه معرفی کنند. برنامه تلاوت قرآن پیش از این جایگاهی در هیئت نداشت، به جز برخی از هیئت‌ها که از ظرفیت قرآن استفاده می‌کردند.

وی با بیان اینکه به معاونت فرهنگی سازمان پیشنهاد شد که ظرفیت قاری قرآن هیئات مذهبی فعال شود و با شهرستان‌ها نیز جلساتی در این زمینه برگزار شد، تصریح کرد: اگر احیاناً قاری قرآن هیئتی به شکل صوری ثبت شده و در برنامه‌های هیئت از ظرفیت قاری استفاده نمی‌شود، تمهیدی به کار بستیم که با استفاده از ظرفیت دارالقرآن هر شهرستان، قاری هیئت تامین شود.

فدیعمی ادامه داد: برنامه‌های قرآنی در ۶ محور برای پیشنهاد به هیئات مذهبی در نظر گرفته شده است که هیئات می‌توانند هر یک از این برنامه‌ها را اجرا کنند. این برنامه‌ها شامل تلاوت قرآن در آغاز برنامه هیئت‌، محتوای قرآنی در منبر و مداحی، مسابقه حفظ سوره فجر، برگزاری محفل قرآنی، تفسیر کوتاه قرآن، ختم قرآن و آموزش کوتاه قرآن دقایقی قبل از شروع برنامه است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه استادان شاخص قرآنی به هیئات مذهبی دعوت می‌شوند، گفت: انتظار نداریم همه هیئات مذهبی در این زمینه فعال شوند ولی امید داریم چند هیئت شاخص استان این توفیق را پیدا کنند. اداره امور قرآنی سازمان برای آموزش و توانمندسازی قاریان و اعزام آنها به هیئات آمادگی دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: