کد خبر: 3977871
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
مدیر کل حج و زیارت خوزستان درباه برنامه‌های هفته حج گفت: تکریم خانواده‌های شهدای منا، دیدار با خانواده‌ها و غبارروبی از مزار این شهدا انجام شد.

تکریم خانواده‌های شهدای منا همزمان با هفته حج در خوزستان  (آماده)

ناصر حویزاوی، مدیر کل حج و زیارت خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان ضمن تبریک هفته حج گفت: متاسفانه برای دو سال متوالی به دلیل کرونا امکان برگزاری حج وجود ندارد و عربستان اعلام کرده است که مراسم حج را با حجاج داخلی و جمعیت محدود برگزار می کند و ما امسال نیز از شرکت در این مراسم محروم هستیم.

وی درباره برنامه‌های این هفته در استان اظهار کرد: در دو سال گذشته بعثه مقام معظم رهبری ارتباط خوبی را با زائران و حجاج برقرار کرده و از طریق فضای مجازی آموزش‌های خود را در زمینه احکام، موضوعات مربوط به حج، بهداشت و مناسک حج ارائه می‌دهد.

حویزاوی ادامه داد: در هفته حج، تکریم خانواده‌های شهدای منا، دیدار با خانواده‌ها و غبارروبی از مزار این شهدا انجام شد. همچنین با توجه به اینکه تعداد زیادی از عزیزان زائر و کارگزار ما در اثر کرونا از دنیا رفتند، دیدار با خانواده‌های آنها در هفته حج در دستور کار قرار گرفت.

مدیر کل حج و زیارت خوزستان با اشاره به ورود سازمان حج و زیارت به کارهای عام المنفعه گفت: برنامه «همنفسیم هم وطن» به منظور تامین کپسول اکسیژن بیماران و تأمین اقلام بهداشتی دیگر با مشارکت زائران اجرا شد. چنانچه دستوری از مرکز برای بازگشایی عتبات و مرزها دریافت شود، آمادگی داریم بنا به دستور مرکز اقدامات لازم را انجام دهیم.

حویزاوی در پایان از حجاج و زائران برای مشارکت در انتخابات 28 خرداد دعوت کرد. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: