کد خبر: 3986212
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۷
از سوی محقق خوزستانی؛
حجت‌الاسلام امین بهرامی از انتشار اثر جدید خود با نام «علی(ع)، کیمیای وجود» در آستانه عید غدیر خبر داد.

کتاب «علی(ع)، کیمیای وجود» منتشر می‌شودبه گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام امین بهرامی از چاپ و نشر اثر جدید خود با نام «علی(ع)، کیمیای وجود» در آستانه عید غدیر خبر داد. 

این محقق حوزوی در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، گفت: این کتاب در روزهای آینده از سوی انتشارات خالدین در اهواز منتشر می‌شود.

وی اظهار کرد: کتاب مشتمل بر چهار بخش است. در بخش اول 110 آیه از قرآن کریم در ارتباط با موضوع امامت و حضرت امیر مؤمنان(ع) استخراج‏، سپس ذیل هر آیه یک روایت از منابع اهل سنت و یک روایت از شیعه در تفسیر آیه بیان شد. در مجموع 110 روایت از فریقین در ذیل این آیات بیان شده است.

بهرامی افزود: این بخش، مهم‌ترین فصل کتاب است. وقتی درباره حضرت علی(ع) و امامت ایشان جستجو می‌کنید، آنچه بیشتر در دسترس قرار دارد، آرای اهل سنت است. در این کتاب کوشش کردم که روایات شیعه نیز درباره آیات مربوطه بیان شود.

این محقق حوزوی افزود: بخش دوم کتاب، مختصری از فضائل حضرت از کتب فریقین به همراه اشعار ناب از شعرای آئینی کشور است. موضوع بخش سوم کتاب، کراماتی است که علمای اهل سنت از حضرت دیده و آن را نقل کرده‌اند. بخش چهارم کتاب نیز آرای برخی از دانشمندان غیر مسلمان درباره امیرالمؤمنین(ع) است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: