کد خبر: 3997618
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
دارنده رتبه نخست رشته تحقیق در مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف خوزستان، گفت: قاریانی که در مسابقات قرآن شرکت می‌کنند تلاوت‌های امروزی دارند اما متأسفانه داوران امروزی نیستند و این باعث شکاف بین این دو عرصه شده است. اگر در عرصه داوری از نیروی جوان استفاده شود بهتر است.

معصومه آلبوغبیش

معصومه آلبوغبیش، دارنده رتبه نخست رشته تحقیق در مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان اظهار کرد: به نظر می‌رسد که مسابقات همچون سال‌های گذشته نیست و آن انگیزه لازم را در شرکت‌کنندگان ندیدم و این موضوع باید آسیب‌شناسی شود. شرکت‌کنندگان بیشتر جوان بودند و این موضوع بسیار خوب است. درست است که انگیزه نبود، اما این جوانان می‌توانند باعث پیشرفت خوزستان در این عرصه شوند چون حقیقتاً هر سال در مسابقات اوقاف رتبه کشوری نمی‌آوریم.

وی که متولد 79 است و در رشته تحقیق شرکت می‌کند، گفت: قاریانی که در مسابقات قرآن شرکت می‌کنند تلاوت‌های امروزی دارند اما متأسفانه داوران امروزی نیستند و این باعث شکاف بین این دو عرصه شده است. اگر در عرصه داوری از نیروی جوان استفاده شود بهتر است. 

آلبوغبیش گفت: نحوه برگزاری مسابقات خوب بود و از اجرای آن چون با جمعیت کم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه بود راضی هستم.

این قاری قرآن کریم تصریح کرد: حضور خانم‌ها محدود به شرکت در مسابقات قرآن شده است چون جلسات قرآن در استان برگزار نمی‌شود و این مربوط به دوران کرونا نیست و گذشته از این هم همینطور بوده است و این باعث شده خیلی‌ها بگویند قاریان خانم کلیشه‌خوان و قائل به یک سبک خاص هستند. 

آلبوغبیش گفت: مسابقات نباید تنها به دنبال افراد برتر و نفرات اعزامی به مسابقات جهانی باشد چون این هدف‌گذاری مطلوبی نیست، بلکه باید افرادی در سطوح پایین‌تر هم بتوانند در مسابقات قرآن شرکت کنند و خودشان را محک بزنند و انگیزه داشته باشند. افرادی که هر سال در مسابقات قرآن شرکت می‌کنند و رتبه‌های اول تا پنجم را به دست می‌آورند از مسابقات فاصله بگیرند و به دنبال برگزاری جلسات تخصصی هفتگی و تربیت قرآن‌آموز باشند.

وی در پایان با بیان اینکه تا وقتی که جوانان در مسابقات شرکت می‌کنند حتما در مسابقات کشوری قرآن رتبه می‌آوریم، اظهار کرد: خداوند را شاکر هستم که در این راه به من کمک کرده و از همراهی‌های خانواده و استادانم قدردانی می‌کنم و معتقدم که عامل موفقیت هر فرد توکل به خدا، تلاش فردی و حمایت و همراهی خانواده است. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: