کد خبر: 4005224
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
برنامه جمعه شب‌های موسسه قرآنی امام رضا(ع) اهواز با حضور محمدرضا پورزرگری شب گذشته ۲۳ مهرماه از فضای مجازی پخش شد.

محمدرضا پورزرگری

محمدرضا پورزرگری، مدرس قرآن کریم در برنامه جمعه شب‌های موسسه قرآنی امام رضا(ع) اهواز که شب گذشته ۲۳ مهرماه از فضای مجازی پخش شد با اشاره به آغاز امامت امام زمان اظهار کرد: بسیاری از ما شاید شناخت محدودی از ائمه(ع) داشته باشیم. بنابراین خوب است که شناخت خود را از حضرات معصومین(ع) بیشتر کنیم.

وی گفت: امام عسکری(ع) با توجه به محدودیت‌هایی که در دوران خلافت عباسیان داشتند اما دست از تربیت شاگردان نکشیدند و از نظر علمی و معارف حقه، شاگردان بسیاری را تربیت کردند. مرحوم علامه عسکری سخنان و فرمایشات امام حسن عسکری(ع) در تفسیر قرآن کریم را جمع‌آوری کرده است.

پورزرگری بیان کرد: وصیت امام عسکری(ع) به ما شیعیان رعایت تقوا و پرهیزکاری، کوشش در راه خدا، راستگویی و ادای امانت است. ایشان همچنین به ما تأکید کرده‌اند که نماز را برپا داریم و سجده‌ها را طولانی کنیم چرا که یکی از حالات زیبای عبادت سجده است. رفتار خوب با همسایگان و سفارش اهل سنت به ما شیعیان از نقاط دیگر وصیت امام حسن عسکری(ع) است. ایشان به ما توصیه می‌کنند که در نماز جماعت اهل سنت شرکت کنیم، مردگان آنها را تشییع و از بیماران آنها عیادت کنیم. 

این مدرس قرآن کریم با اشاره به حدیث امام صادق(ع) مبنی بر «کونُوا لَنا زَیْناً وَ لا تَکونُوا عَلَیْنا شَیْناً»؛ یعنی زینت ما باشید نه باعث ملامت و سرزنش ما.»، افزود: این سفارش مؤکد حضرات معصومین و امام صادق(ع) به ما شیعیان است.

گفتنی است؛ در این برنامه مجازی دو تلاوت از قاریان جوان کارشناسی شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: