کد خبر: 4029217
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خوزستان با بیان اینکه ۴۳۰ اثر از سراسر استان در مسابقات استانی مدهامتان جمع آوری شده است، گفت: ۳ بهمن این آثار داوری می‌شوند.

مدهامتانحجت‌الاسلام مرتضی همت‌پور، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان گفت: پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی در سطح کشور آغاز شده است. مرحله کشوری این مسابقات اردیبهشت ۱۴۰۱ در مشهد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مسابقات امسال در دو بخش رقابتی و ویژه برگزار شد، توضیح داد: رشته‌ها در بخش رقابتی شامل: قرائت تحقیق، قرائت تقلید، ترتیل، مفاهیم، اذان، مکبری، حفظ کل، حفظ جزء سی و قرائت نماز است. رشته‌های مسابقات بانوان نیز شامل رشته تحقیق، ترتیل، مفاهیم، حفظ کل، جزء 30 و قرائت نماز است. بخش ویژه این مسابقات، جلسات سنتی قرآن و استعدادیابی قرآنی را در بر می‌گیرد.

همت‌پور درباه بخش ویژه گفت: در بخش جلسات سنتی قرآن، قاریان و مرتلان، جلسات قرآن در مساجد محله خود برگزار می‌کنند و لازم است که این جلسات با حداقل 7 مخاطب کودک و نوجوان برگزار شود. گزارش این جلسات باید در سایت بچه‌های مسجد بارگزاری شود. بخش استعدادیابی قرآنی نیز ویژه کودکان زیر 7 سال است که در جلسات سنتی قرآن شرکت کرده‌اند و فیلم اجرای آنها در جلسات در سایت بچه‌های مسجد بارگذاری شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خوزستان درباره رده سنی مخاطبان این رویداد قرآنی اظهار کرد: مسابقات رقابتی در دو رده سنی 7 تا 16 سال و 17 تا 30 سال برگزار شده است.

وی ادامه داد: مسابقات در رشته حفظ جزء سی و مفاهیم به صورت کتبی و مجازی و در رشته حفظ کل قرآن به صورت تصویری و بقیه رشته‌ها به صورت ارسال فایل و بارگذاری آن در سایت بچه‌های مسجد برگزار شده است. 

همت‌پور با بیان اینکه 430 اثر از سراسر استان در مسابقات استانی مدهامتان جمع‌آوری شده است، گفت: 3 بهمن این آثار داوری می‌شوند. مریم عباسی، سنا منبوهی و آمنه آلبوخنفر داوری مسابقات بانوان و سید کریم موسوی، مهدی دغاغله و سیدمحمدجواد محمدی‌مجد داوری مسابقات آقایان را برعهده دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: