کد خبر: 4029638
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴

نخستین جلسه کارگروه هنری دهه فجر انقلاب اسلامی به دبیری حوزه هنری خوزستان و با حضور دستگاه‌های عضو این کمیته و مجموعه‌های مردمی برگزار شد.

جلسه کارگروه هنری دهه فجر خورستان تشکیل شدبه گزارش ایکنا از خورستان و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری خوزستان، محمد شهباز گهروئی، رئیس حوزه هنری خوزستان در جلسه کارگروه هنری ستاد دهه فجر که روز گذشته ۲۸ دی در حوزه هنری خوزستان برگزار شد، بیان کرد: در کارگروه هنری دهه فجر باید به دو بخش محتوایی و شکلی توجه شود؛ این جلسه اعلام برنامه نیست، بلکه می‌خواهیم سیاست‌گذاری در خصوص برنامه‌های این دهه داشته باشیم.

رئیس حوزه هنری خوزستان ادامه داد: در بحث شکلی باید به جای اینکه هر دستگاه به بیان گزارش اکتفا کند، همه دستگاه‌های مربوطه یک سری تولیدات مشترک انجام دهند و به یک هویت مشترک دست پیدا کنیم.

وی یادآور شد: به لحاظ محتوایی نیز هر ساله یک سری شعارها از ستاد دهه فجر به صورت سراسری اعلام می‌شود که پیشنهاد می‌شود در ذیل آن، ما هم در استان یک سری شعارهای بومی و متناسب با فرهنگ و رویدادهای این استان طراحی کنیم.

حجت‌الاسلام علیرضا قربانی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان نیز در این جلسه با بیان اینکه ایام دهه فجر فرصتی است که گفتمان انقلاب اسلامی را بازخوانی و از آن دفاع کنیم، افزود: خاصیت اسلام این است که اگر آموزه‌های دینی در جامعه تثبیت و نهادینه شود، جامعه از ظرفیت‌های آن استفاده می‌کند و ظرفیت‌ها به فعلیت می‌رسد و همین معادله در طول انقلاب هم ساری و جاری است و اگر گفتمان انقلاب اسلامی نهادینه شود و در جامعه به فعلیت برسد بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد.

قربانی با اشاره به اینکه امروز بخش زیادی از مشکلات جامعه به خاطر فاصله گرفتن از آموزه‌های انقلابی است، اضافه کرد: شرایط اقتصادی و معیشتی باعث شده که گاهی در دفاع از آرمان‌های انقلاب دچار یاس و ناامیدی شویم و اگر مسئولان به این آموزه‌ها عمل می‌کردند بخش زیادی از مشکلات حل می‌شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز بر توجه به موضوعاتی همچون اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و این موارد در شعارها و پیام‌های نوروزی ایشان کاملا مشهود است، اظهار کرد: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمانی قابل دفاع است که باید به آن پرداخته شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان خاطر نشان کرد: ضرورت دارد که در انتقال پیام به ویژه پیام‌های ارزشی حتما بُعد هنری و زیبایی‌شناختی و مخاطب‌شناسی دیده شود که خوشبختانه این ظرفیت در حوزه هنری وجود دارد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌هایی همچون طراحی‌، سرودها و نواهای انقلابی، شب شعر و ... از جمله ظرفیت‌هایی است که باید به آن پرداخته شود، گفت: در ایام دهه فجر باید هم‌افزایی میان دستگاه‌ها وجود داشته باشد تا مسئولیتی که بر عهده داریم را به انجام برسانیم و وظیفه و دین خود را ادا کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: