کد خبر: 4044751
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۴

وزیر آموزش و پرورش گفت: رسیدگی به مناطق مرزی ۱۶ استان بسیار مهم است؛ البته اکنون نیز همکاران ما در استان‌های مرزی به صورت جهادی در حال کار کردن هستند که نیاز است نیروی انسانی آن‌ها و زیرساخت‌های فیزیکی تامین شود.

وزیر آموزش و پرورشبه گزارش ایکنا از خوزستان، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در بازدید از یادمان شهدای شلمچه که امروز ۳ فروردین‌ انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدواریم برای امر رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرینی قدم برداریم. در این خصوص بستر خوبی در آموزش و پرورش وجود دارد و باید فعال شود. 

وی با اشاره به سفر خود به استان خوزستان گفت: اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان بخش مهم هدف این سفر را تشکیل می‌دهند و ما به پاس احترام به شهدا امروز در این مکان مقدس حضور پیدا کردیم تا تجدید پیمانی با شهدا داشته باشیم. پس از زیارت مزار شهدا دیداری با خانواده شهدا خواهیم داشت. همچنین سفری به مناطق محروم و زلزله‌زده اندیکا و افتتاح مدرسه سردشت دزفول را خواهیم داشت. 

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: علاوه بر این از یادمان شهدای غرب دزفول نیز بازدید خواهیم داشت. امیدواریم بتوانیم در این خصوص برای تداوم کار تعلیم و تربیت مبتنی بر مکتب شهدا بهره ببریم.

وی با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آوزش و پرورش گفت: در حوزه زیرساخت و فضای آموزشی، مدارس کانکسی و سنگی باید برداشته شوند که تامین اعتبار شده است. بخشی از مدارس ما نیاز به موارد اولیه و ابتدایی دارند که نیاز است انجام شود تا دانش‌آموزان از نظر بهداشتی با مشکلی مواجه نشوند. 

نوری تاکید کرد: رسیدگی به مناطق مرزی ۱۶ استان بسیار مهم است؛ البته اکنون نیز همکاران ما در استان‌های مرزی به صورت جهادی در حال کار کردن هستند که نیاز است نیروی انسانی آن‌ها و زیرساخت‌های فیزیکی تامین شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دیگر برنامه مهم وزارت، اجرای سند تحول بنیادین است، گفت: کار دیگری که باید انجام شود این است که تغذیه دانش آموزان مناطق محروم را کم کم اجرا کنیم زیرا یک مدت قطع شده بود. این موضوع نیاز است زیرا دانش‌آموزان در سنین رشد هستند. 

بر اساس این گزارش، بازدید از مناطق عملیاتی خرمشهر، بازدید از دزفول و اندیکا، دیدار و گفت‌وگو با دانش‌آموزان راهیان نور و حضور در جمع گروه‌های جهادی دانشجومعلمان از جمله اهداف سفر دو روزه وزیر آموزش و پرورش به استان خوزستان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: