کد خبر: 4046950
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به وضعیت پایدار خوزستان از افزایش شاخص‌های اپیدمیولوژیک ابتلا و بستری در خوزستان خبر داد.

افزایش ابتلا و بستری‌های کرونایی در خوزستانبه گزارش ایکنا از خوزستان، سید محمد علوی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شب گذشته 15 فروردین در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۵۹ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌کنندگان به این مراکز نسبت به روز گذشته ۱۴۱ نفر کمتر بوده است.

وی افزود: بر اساس علائم بالینی و تست‌های انجام شده، ۳۴۴ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که نسبت به روز گذشته ۲۳۰ بیمار بیشتر شده است. در این مدت ۲۶ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند که تعداد موارد بستری جدید نسبت به روز قبل ۱۹ نفر بیشتر شده است. در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر از هم‌استانی‌ها نیز جان باختند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: براساس آمار، شاخص‌های اپیدمیولوژیک ابتلا و بستری در حال افزایش است. هر چند وضعیت کلی خوزستان از نظر کرونا مطلوب و پایدار است.

علوی بیان کرد: بر اساس تغییرات هفتگی بیماری در سطح کشور، موارد بیماری ۶۵ درصد افزایش یافت. هر چند این افزایش کم و در حد ۱۹۳ نفر در میلیون و تغییرات مرگ نیز حدود دو در میلیون بوده است. در هفته گذشته موارد بیماری در خوزستان نسبت به هفته قبل از آن حدود ۸۵ درصد افزایش یافته که این میزان از نرخ متوسط کشوری کمتر بوده است. 

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به هشدارها در مورد شیوع بیماری سرخک گفت: گزارشاتی مبنی بر این‌که (ابتلا به) سرخک در یکی از کشورهای شرقی ایران وضعیت خاصی پیدا کرده، به دست رسیده است که با توجه به ترددهای مهاجران رسمی و غیررسمی این کشور به ایران و خوزستان، خطر بروز سرخک در کودکان زیر پنج سال ایرانی که واکسن MMR را تزریق نکرده اند وجود دارد.

وی با بیان این‌که هنوز مواردی از ابتلا به سرخک در کشور مشاهده نشده و مراقبت‌های سندرمیک در حال انجام است، افزود: به تمام مراکز بهداشتی و واکسیناسیون هشدار داده شده و این مراکز آمادگی لازم را دارند و در همه ساعات آماده تزریق واکسن MMR به کودکان ایرانی هستند. خانواده‌های تبعه این کشور مورد نظر نیز رصد و کودکانی که در اردوگاه‌ها هستند تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند تا خطری از نظر بروز سرخک در ایران نداشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: