کد خبر: 4056858
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶

فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان گفت: یکی از عوامل اصلی موفقیت ما در دفاع مقدس بعد معنوی کار بود، بعدی که توسط روحانیون برای رزمندگان تشریح، تبیین و بیان می‌شد.

سردار حسن شاهوارپور‏، فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان

به گزارش ایکنا از خوزستان‏، سردار حسن شاهوارپور‏، فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در همایش کنگره شهدای روحانی خوزستان که امروز ۲۴ اردیبهشت‌ماه در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: در راستای برگزاری کنگره ۴ هزا شهید روحانی که قرار است، ۴ خردادماه در قم برگزار شود، امروز نیز در استان خوزستان برای تجلیل از شهدای روحانی خوزستان و همچنین تجلیل فرماندهان روحانی که در دفاع مقدس در جنگ مسئولیت داشتند این برنامه تدارک دیده شد.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس، اولویت اول تقویت بعد معنوی رزمندگان بود و در کنار این مهم نیز لازم بود که در کار رزم نیز مشارکت کنند و یکی از عوامل اصلی موفقیت ما در دفاع مقدس بعد معنوی کار بود، بعدی که توسط روحانیون برای رزمندگان تشریح و تبیین می‌شد که در واقع جنگ ما جنگ حق علیه باطل است و بصیرت‌ افزایی صورت می‌گرفت و باعث می‌شد رزمنده ما با انگیزه‌های چند برابر مقابل دشمن ایستادگی و دشمن را وادار به شکست کند.

فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان گفت: امروز باید از آن ایثارگری‌ها و مجاهدت‌ها یاد کنیم که بخشی از آن روحانیون به شهادت رسیدند و بخشی نیز جانباز هستند و حتی علمای وارسته‌ای هستند که امروز در بعد جنگ نرم حضور دارند و با دشمنان می‌جنگند. لازم است این عزیزان را دریابیم و شخصیت آن‌ها را تبیین کنیم.

وی بیان کرد: هر کدام از علمایی که در جنگ یا در دفاع از حرم به شهادت رسیدند، هر کدام یک اسطوره هستند که اگر از ابعاد مختلف به آن‌ها پرداخته شود برای الگوگیری نوجوان و جوان امروز قابل بهره‌برداری است و لزومی ندارد نوجوان و جوان ما امروز به دنبال الگوهای بدلی بگردد که دشمنان ما امروز از نظر فضای مجازی تلقین می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: