کد خبر: 4057461
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶

مجموعه‌های رسانه‌ای و فرهنگی به تبیین طرح مردمی سازی یارانه‌ها کمک کنند

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه دولت سیزدهم با تمام توان برای حل مسائل کشور به میدان آمده است، تاکید کرد: مجموعه‌های رسانه‌ای و فرهنگی استان برای کمک به تحقق این طرح بزرگ و تبیین ابعاد آن به کمک دولت بیایند.

مجموعه‌های رسانه‌ای و فرهنگی به تبیین طرح مردمی سازی یارانه‌ها کمک کنندبه گزارش ایکنا از خوزستان، نشست شورای فرهنگ عمومی خوزستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان 25 اردیبهشت در دفتر امام جمعه اهواز برگزار شد.

وی با بیان اینکه برگزاری جشن‌های دهه کرامت یکی از دستور العمل‌های این نشست است، گفت: جامعه ایمانی تصور نکنند که تنها در ایام حزن و اندوه اهل بیت(ع) مراسم داریم. این گونه نیست که صرفا در ماه‌های محرم، صفر و شهادت‌ها به مراسم بپردازیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهار کرد: دهه ولایت از عید قربان تا عید سعید غدیر خم و عیدهای متعدد، دهه کرامت، سالروز میلاد اهل بیت(ع) ایام شادمانی مؤمنین هستند. مقرر شده است دستگاه‌های مختلف با حضور مردم عزیز خوزستان در ۳۰ شهرستان استان به طور همزمان این مراسم‌ها را برگزار کنند.

موسوی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود همه نخبگان اقتصادی اجرای مردمی سازی یارانه‌ها را اقدامی بزرگ در اصلاح اقتصادی کشور می‌دانند. دولت‌های مختلفی در شعار از ضرورت تغییر روش در پرداخت یارانه‌ها سخن گفته ولی شهامت اجرای این طرح بزرگ را نداشته‌اند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم با تمام توان برای حل مسائل کشور به میدان آمده است، تاکید کرد: مجموعه‌های رسانه‌ای و فرهنگی استان برای کمک به تحقق این طرح بزرگ و تبیین ابعاد آن به کمک دولت بیایند.

امام جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تاخیر مدیران دستگاه‌های اجرایی در حضور در جلسه‌های شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: اعضای شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به حضور به موقع و منظم در جلسه های این شورا اهمیت بیشتری قائل شوند.

موسوی فرد در ادامه با بیان نظر خود درباره برگزاری کنسرت در این استان گفت: هیچ کس مخالف برگزاری کنسرت در خوزستان نیست، بلکه چیزی که موجب برخی نگرانی‌ها می‌شود، رعایت نشدن شئونات اسلامی و ناتوانی مدیران برگزار کننده این مراسم‌ها در رعایت قانون است.

وی تصریح کرد: کمتر فقیهی وجود دارد که به طور مطلق موسیقی را حرام بداند، بلکه تمام فقهایی که موسیقی را حرام کرده‌اند، مرادشان موسیقی‌هایی است که متناسب با مجالس لهو و لعب است.

موسوی‌فرد با بیان اینکه در برگزاری برنامه‌های فرهنگی باید جایگاه فرهنگی خوزستان لحاظ شود ادامه داد: از صدور مجوز به کسانی که سابقه نامناسبی در برگزاری کنسرت‌های هنجارشکن دارند جلوگیری شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :