کد خبر: 4058479
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان از اجرای سه هزار برنامه فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، ورزشی و هنری به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و چهارم خرداد روز مقاومت دزفول در سطح استان خبر داد.

سردار عبدالرضا مرادحاجتی، مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان

به گزارش ایکنا از خوزستان، سردار عبدالرضا مرادحاجتی، مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های سوم خرداد؛ سالروز آزادسازی خرمشهر با بیان اینکه خرمشهر، شهر مشترک همه ایرانیان است، ضمن تبریک سالروز حماسه فتح خرمشهر اظهار کرد: برای سالروز حماسه ملی سوم خرداد، دو هزار و 270 برنامه فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، ورزشی و هنری در سطح استان تدارک دیده شده است.

وی افزود: بعد از 2 سال تعطیلی و وقفه در انجام برنامه‌های سوم خرداد به دلیل ویروس کرونا، سعی کردیم که امسال رویکرد نوینی نسبت به انجام برنامه‌ها داشته باشیم.

سردار مرادحاجتی درباره برنامه‌های شاخص ویژه سوم خرداد گفت: اختتامیه جشنواره ادبی داستان کوتاه «یوسف» در خرمشهر، اختتامیه جشنواره ملی فتح خرمشهر، افتتاح بیش از 18 طرح عمرانی در مناطق محروم خرمشهر در حوزه آب و فاضلاب و مسکن، حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چند برنامه فرهنگی و هنری از مهمترین برنامه‌های این مناسبت ارزشمند در سطح ملی هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی نیروی دریایی خرمشهر، نمایشگاه دفاع مقدس، تجلیل از مادران و همسران شهدای عملیات بیت المقدس، شب شعر «چله‌های فتح»، و نورافشانی شبانه آسمان خرمشهر از دیگر برنامه‌های شاخص سوم خرداد هستند.

وی افزود: برگزاری شب خاطره، گردهمایی فرماندهان و رزمندگان فاتح خرمشهر، محفل طنز، برگزاری جشنواره جوان موفق خرمشهر و اجرای سرود «سلام فرمانده» نیز از دیگر برنامه‌هایی هستند که تقدیم مردم خرمشهر قهرمان می‌شوند.

سردار حاجتی گفت: پویش ملی «من هم یک خرمشهری‌ام» که توسط روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان راه اندازی شده و ده‌ها ویژه برنامه و گفت و گوی رادیویی و تلویزیونی که از صداوسیمای مرکز خوزستان و مرکز آبادان و دیگر شبکه‌های سراسری پخش می‌شوند نیز از دیگر برنامه‌های سوم خرداد هستند.

وی افزود: هر چه قدر برای مناسبت‌های ارزشمندی همچون سوم خرداد تولید محتوای فاخر انجام دهیم هنوز هم نسبت به آن همه حماسه و ایثار عقب هستیم و نسل جوان امروز ما احتیاج دارند و تشنه دانستن از آن ایامی هستند که معجزه‌وار از آب و خاک و دین و اعتقادات‌مان دفاع شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در ادامه درباره برنامه‌های چهارم خرداد؛ روز مقاومت مردم دزفول بیان کرد: هزار و 220 برنامه فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، ورزشی و هنری برای گرامیداشت روز مقاومت دزفول طراحی شده که در سطح استان اجرا می‌شوند. 

وی گفت: کنگره ملی شعر مقاومت، نمایشگاه بزرگ دستاوردهای «دزفول امروز»، تجلیل از مادران و همسران شهدا، همایش بزرگ چهارم خرداد، و افتتاح ده‌ها پروژه عمرانی و ورزشی از برنامه‌های شاخص چهارم خرداد هستند.

سردار مراد جاحتی افزود: برگزاری شب خاطره، گردهمایی فرماندهان و رزمندگان، تولید نماهنگ مقاومت به چند زبان و گویش محلی، و اجرای سرود «سلام فرمانده» با جمعیتی بالغ بر هزار نفر از دیگر برنامه های شاخص چهارم خرداد هستند که تقدیم مردم مقاوم دزفول می‌شوند.

وی با اشاره به حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برخی برنامه‌های فرهنگی روز مقاومت، گفت: به مناسبت چهارم خرداد، ویژه برنامه‌های متعدد و گفت‌و‌گوهای رادیویی و تلویزیونی از صداوسیمای مرکز خوزستان و دیگر شبکه‌های سراسری پخش می‌شوند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: