کد خبر: 4067380
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱

توانمندسازی مسئولان خانه‌های قرآن در دزفول

مسئول فرهنگی تبلیغات اسلامی دزفول از برگزاری دوره توانمندسازی مسئولان خانه‌های قرآن شهرستان دزفول با همکاری کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت مصباح الهدی این شهرستان خبر داد.

توانمندسازی مسئولان خانه‌های قرآن در دزفولعبدالکریم بیدخ، مسئول فرهنگی تبلیغات اسلامی دزفول در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، از برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مسئولان خانه‌های قرآن این شهرستان خبر داد و گفت: طی دو سال شیوع کرونا، خانه‌های قرآن ما در شهرستان نتوانستند مانند سابق به فعالیت بپردازند. برای رونق بخشی به فعالیت این خانه‌های قرآن، پایشی انجام شد و یک برنامه ریزی شش ماهه برای توانمندساختن آنها در نظر گرفته شد.

بیدخ گفت: 105 خانه قرآن در سطح شهرستان برای شرکت در این دوره عضو شدند. تعداد کمی از آنها نیاز به آموزش در حوزه روخوانی و روانخوانی داشتند، اما دغدغه و هدف اصلی این دوره، پرداختن به موضوع فهم قرآن است.  

مسئول فرهنگی تبلیغات اسلامی دزفول ادامه داد: کلاس‌داری و آشنایی با مفاهیم قرآن، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن موضوعات اصلی این دوره هستند که محمد حاجی خلف و تدریس آن را بر عهده دارند. این کلاس‌ها هر دو هفته یک بار به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت و برنامه شش ماه بعدی، آموزش نهج البلاغه است.

به گفته بیدخ دوره توانمندسازی مسئولان خانه‌های قرآن با همکاری کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت مصباح الهدی دزفول برگزار شده است. برخی از جلسات این دوره به صورت مجازی و برخی به صورت حضوری است. نخستین جلسه این دوره دوشنبه ششم تیرماه در اداره تبلیغات اسلامی دزفول برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha