کد خبر: 4067992
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷

آموزش روخوانی و روانخوانی در خانه قرآن ماهشهر

خانه قرآن ماهشهر در زینبیه مسجد حاج محمد عریان ماهشهر در حال برگزاری کلاس‌های روخوانی و روانخوانی و حفظ قرآن برای تمام مقاطع سنی است.

آموزش روخوانی و روانخوانی و حفظ قرآن کریم در خانه قرآن ماهشهرکبری طاهری، مدیر خانه قرآن بندر ماهشهر در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، درباره برنامه‌های این خانه قرآنی با بیان اینکه این مرکز  از سال 93 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است، گفت: کلاس‌های این خانه قرآنی در دو بخش روخوانی و روانخوانی قرآن در مقطع سنی کودکان و بزرگسالان و در بخش آموزش حفظ در مقطع سنی نوجوانان برگزار می‌شود.

وی با تصریح به اینکه این خانه قرآن با مشکل کمبود فضای کافی و مناسب برای آموزش قرآن‌آموزان روبرو است، افزود: کلاس‌های ما در یک فضای محدود در زینبیه مسجد حاج محمد عریان واقع در خیابان ولیعصر(عج) برگزار می‌شود.

طاهری ادامه داد: در دوره‌های روانخوانی، کلاس‌ها به صورت روزانه در چهار سطح1 تا 4 برگزار و در نهایت برترین قرآن آموزان برای شرکت در دوره تربیت مربی بشری معرفی می‌شوند.

مدیر خانه قرآن ماهشهر افزود: تعداد شرکت کنندگان در رشته روخوانی و روانخوانی قرآن کریم حدود 55 نفر و در رشته حفظ 16 نفر هستند. علاوه بر این کلاس‌ها، جلسات تفسیر، نهج‌البلاغه و همچنین دوره‌های هنری نیز در این خانه برگزار می‌شود.

این بانوی فعال قرآنی که فعالیت‌های قرآنی خود را از سال 63 آغاز کرده است، در پایان گفت: در کنار این خانه قرآن، یک هیئت مذهبی داریم که در ایام و مناسبت‌های مذهبی، فعالیت‌های مختلفی را طراحی و اجرا می‌کند و در حال حاضر آماده برگزاری مراسم جشن عید غدیرخم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha