کد خبر: 4078205
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
مهدی دغاغله:

مرحوم شهیدی‌پور در زمره ۱۰ استاد ممتاز قرآنی کشور بود

مهدی دغاغله درباره مرحوم حجت‌الاسلام شهیدی‌پور معتقد است که اگر بخواهیم 10 استاد ممتاز را که پیش از انقلاب تا به امروز در زمینه آموزش‌های قرآنی فعالیت داشتند برشماریم یکی از آنها ایشان بود.

مهدی دغاغله، پیشکسوت و مدرس قرآن کریم

مهدی دغاغله، پیشکسوت و مدرس قرآن کریم در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، درباره مرحوم حجت‌الاسلام شهیدی‌پور اظهار کرد: مرحوم شهیدی‌پور از استادان پیشکسوتی بود که فعالیت دیرینه‌ای در قم در زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن پیش از انقلاب اسلامی داشت. اگر بخواهیم 10 استاد ممتاز را برشماریم که از قبل از انقلاب تا به امروز در زمینه آموزش‌های قرآنی فعالیت داشتند یکی از آنها ایشان بود. 

وی ادامه داد: همچنین مرحوم شهیدی‌پور آرشیوی غنی از نوارهای صوتی و تصویری قاریان قرآن در دست داشت که شبکه قرآن و رادیو معارف از آن به عنوان یکی از مهمترین منابع صوتی و تصویری استفاده می‌کنند.

دغاغله گفت: وی یکی از صاحب‌نظران داوری در زمینه وقف و ابتدا بود که بیشتر داوران کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم شاگردی ایشان را می‌کردند. مرحوم شهیدی‌پور همچنین تسلط بسیاری بر نظرات و گفته‌های صاحب‌نظران دیگر کشورها در زمینه‌های مختلف قرآنی داشت. 

این پیشکسوت قرآن کریم بیان کرد: مرحوم شهیدی‌پور بعضی از منابع مهم را ترجمه کرده و کتابهای درسی در زمینه علوم قرآن را برای دانشگاه آزاد تألیف کرده است که در حال حاضر تدریس می‌شوند. وی از لحاظ علمی یک وزنه و از لحاظ اخلاقی بسیار خوش‌خلق بود. 

یادآور می‌شود که حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا شهیدی‌پور، ۲۳ مردادماه جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. داوری در مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف،‌ حضور به عنوان داور مسابقات کشوری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه و جامعة‌المصطفی(ص) العالمیه و بسیاری از مسابقات مطرح دیگر، آموزش تخصصی قرآن به قاریان بین‌المللی و ممتاز و همچنین تألیف چندین اثر در حوزه قرآن کریم از دیگر خدمات این چهره به حوزه قرآن کریم بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha