کد خبر: 4078663
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸

ضرورت تکمیل و نگهداری باغ موزه‌ها و یادمان های دفاع مقدس

استاندار خوزستان گفت: باتوجه به اینکه خوزستان یکی از استان‌های محور جنگ و دفاع مقدس بود، تکمیل و نگهداری باغ موزه‌ها و یادمان های دفاع مقدس مهم و ضروری است تا در جهت تقویت فرهنگ حماسی برای فرزندانمان مورد توجه قرار گیرند.

صادق خلیلیان، استاندار خوزستان

به گزارش ایکنا از خوزستان، صادق خلیلیان، استاندار خوزستان امروز سه‌شنبه ۲۵ مرداد در دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و خاک وطن است.

استاندار خوزستان افزود: در شهریور ماه ۲ یادمان بزرگ هفته دولت در شروع ماه و هفته دفاع مقدس در انتهای شهریور است که هر دو در راستای دفاع از ارزش‌ها، اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و لازم است دستگاه‌ها هماهنگ باشند تا بتوان برنامه‌های حماسه دفاع مقدس را بهترین شکل برگزار شوند.

وی اضافه کرد: یادمان هایی که در استان ساخته شده نیاز به نگهداری دارند خصوصا باغ موزه شهرستان اهواز که یک مکان تفریحی فرهنگی برای خانواده‌ها است و فورا باید تکمیل شود که می‌توانیم از طریق آن فرهنگ دفاع مقدس را به نسل های آینده منتقل کنیم.

خلیلیان با بیان اینکه دفاع مقدس ارزش بالایی در تاریخ سرزمین ایران دارد و باید به نسل‌های آینده منتقل شود تصریح کرد: برنامه‌ها و مراسمات دفاع مقدس باید به گونه‌ای باشند تا فرهنگ سازی شود برای نسل‌هایی که دفاع مقدس را درک نکرده‌اند تا بدانند در حماسه دفاع مقدس چه کار بزرگی در کشور انجام شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه خوزستان یکی از استان‌های محوری جنگ و دفاع مقدس بود، تکمیل و نگهداری باغ موزه‌ها و یادمان های دفاع مقدس مهم و ضروری است تا در جهت تقویت فرهنگ حماسی برای فرزندانمان مورد توجه قرار گیرند.

استاندار خوزستان خاطر نشان کرد: در مرکز استان باغ موزه‌های دفاع مقدس که در معرض دید هستند باید سریع تکمیل شوند زیرا گردشگران زیادی در مقاطع مختلف زمانی وارد خوزستان می‌شوند و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کنیم تا فضای جذب گردشگری نیز فراهم شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha