کد خبر: 4088200
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴

دریافت ۵ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبارات آلایندگی خوزستان

استاندار خوزستان اعلام کرد: پس از سال‌های متمادی موفق شدیم 5 هزار و 130 میلیارد تومان اعتبارات آلایندگی که شرکت‌های مختلف از پرداخت آن خودداری می‌کردند دریافت و براساس ضوابط خاص میان شهرها و روستاها توزیع کتیم.

صادق خلیلیانبه گزارش ایکنا از خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست شوراهای اسلامی استان با صادق خلیلیان، استاندار خوزستان امروز دوشنبه ۴ مهرماه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد.

خلیلیان در ابتدای این نشست با تأکید بر ضرورت ساماندهی مبلمان و زیرساخت‌های شهری  اظهار کرد: جلسه شورای اسلامی استان مرجع تصمیم‌گیری در خصوص مدیریت شهری و روستایی است؛ لذا باید شهرها و روستاهای استان را از نظر مبلمان شهری و زیرساختی به بهترین شکل برای زندگی مردم ساماندهی کنیم.

وی با تاکید بر برقراری تعامل مدیران استانی با مسئولان شورا شهر و روستا عنوان کرد: ارتباط میان مدیران و مسئولان استانی با شوراهای شهر و روستا باید قوی باشد.

استاندار خوزستان افزود: پس از سال‌های متمادی موفق شدیم ۵ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبارات آلایندگی که مربوط به استان خوزستان بود و شرکت‌های مختلف از پرداخت آن خودداری می‌کردند با کمک مسئولان دولت در سطح کشور دریافت کنیم و براساس ضوابط خاص میان تمامی شهرها و روستاها توزیع کردیم. از این جهت در آینده شاهد تحول عظیم در حوزه زیرساخت شهر و روستا، توسعه مبلمان شهری و خرید تجهیزات خواهیم بود.

خلیلیان گفت: بخشی از این مبلغ صرف پرداخت معوقات کارگران خواهد شد، افزون بر آن حداقل ۵۰ درصد این مبلغ برای توسعه زیرساخت‌های شهری و خرید تجهیزات مورد نیاز برای دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و مبلمان شهری هزینه خواهد شد برهمین اساس از آن‌ها درخواست شده تا طرح‌ها و پروژه‌های خود را ارائه کنند تا ضمن تصویب طرح این مبالغ صرف عمران و آبادانی شهرها شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha