کد خبر: 4090090
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶

بصیرت‌افزایی و روشنگری وظیفه همه دستگاه‌هاست

امام‌جمعه اهواز با بیان اینکه بصیرت‌افزایی و روشنگری در جامعه وظیفه همه دستگاه‌هاست، گفت: ایران اسلامی بارها توانسته بحران‌ها را به فرصت تبدیل کند که شرط اول آن کنار گذاشتن پرده‌های تردید، تحیر و انفعال و تلاش حداکثری برای جهاد تبیین است‌.

حجت الاسلام موسوی فردبه گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد‌نبی موسوی‌فرد، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، امروز، ۱۵ مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه اهواز، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی با اشاره به آیه ۲۱ سوره روم اظهار کرد: یکی از مباحث کلیدی در منظومه فکری مقام معظم رهبری، سبک زندگی است. امروز سالروز ازدواج حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س) است. مودت و رحمت یکی از اجزای سبک زندگی اسلامی و خانواده موفق است. اوج بندگی خدای متعال این است که انسان محبوب خدای متعال شود.‌ هیچ چیز مثل محبت نمی‌تواند انسان را در تراز انسان مورد انتظار قرآن و اهل بیت(ع) قرار دهد.‌

وی افزود: آنچه می‌تواند قوام خانواده را مستحکم کند، محبت است و آنچه می‌تواند مودت را در خانواده تحت‌الشعاع قرار دهد این است که اخلاق را رعایت نکنیم. پیامبر اکرم(ص) به داشتن خُلق عظیم در قرآن توصیف شده‌اند. در روایت آمده است که خدا این سنت را بر خود واجب کرده است که بنده‌ای که دیگران او را به خشم می‌آورند اما او به خاطر خدا خشم خود را فرو برد، دوست بدارد.

امام‌جمعه اهواز با تأکید بر اینکه محیط خانواده باید محل مودت و رحمت باشد، گفت: انسان باید محیط خانواده را محل ریاضت خود قرار دهد، به این معنی که پا روی نفس خود بگذارد و حق خانواده خود را رعایت کند. انسان باید خشم‌ خود را فرو برد و حق دیگران را زیر پا نگذارد‌، چراکه در هر مقام و جایگاهی که باشیم نسبت به فرد زیر دست خود مسئول هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با بیان اینکه خشم و غضب، نورانیت انسان را از بین می‌برد، تأکید کرد: کارکرد خانواده تربیت افراد صالح است. وقتی پدران و مادران و فرهنگ‌سازان خانواده از این امر غفلت می‌کنند، اتفاقاتی مانند آنچه اخیرا رخ داد، می‌بینید. به دلیل کرونا و تعطیلی دو ساله آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، نوجوانان ما به‌طور مداوم در فضای مجازی به سر بردند؛ فضایی که دشمن اخلاق و ایمان جوانان ما را نشانه گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در ادامه سخنان خود با تبریک فرارسیدن سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت ولیعصر(عج) و هفته فراجا، افزود: وقتی پزشکی خطا می‌کند، این خطا را به همه پزشکان تعمیم نمی‌دهند، در حوادث اخیر نیز نمی‌توانیم به دلیل یک احتمال همه را با یک چوب برانیم. اگر امروز احساس امنیت می‌کنید و مرزهای اسلامی در امنیت کامل به سر می‌برند، دلیل عمده آن تلاش شبانه‌روزی فراجاست.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: افرادی نمی‌توانند امنیت را در کشور ببینند، از این‌رو با کسانی که امنیت کشور را ایجاد می‌کنند، دشمنی می‌ورزند. در این هفته که هفته فراجاست از همه عزیزان فراجا تشکر می‌کنم، به‌خصوص در وقایع اخیر خوش درخشیدند.

امام‌جمعه اهواز با بیان اینکه چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند: دشمن نه تنها با جمهوری اسلامی بلکه با ایران قوی نیز دشمنی دارد، گفت: دشمنان از ایران قوی هراسناک هستند و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به‌دنبال تجزیه کشور بودند و این برای ما تازگی ندارد و همواره برای ایجاد ناآرامی‌های خشونت‌بار تلاش می‌کنند.

موسوی‌فرد افزود: دشمنان به زور فضاهای رسانه‌ای و مجازی چند هزار جوان فریب‌خورده را به خیابان می‌آوردند و می‌خواهند این چند هزار نفر را به جای 85 میلیون نفر بنشانند. آنها اخیرا شایعاتی درباره مقام معظم رهبری درست کرده و خودشان هم باورشان شده بود. دلیل دیگر دشمنی آنها این بود که ایران مقاوم نگذاشت سرنوشت لیبی در کشورهای لبنان، سوریه، عراق و یمن تکرار شود. می‌گویند ایران توانسته به چین و روسیه جرئت نقش‌آفرینی در معادلات منطقه را بدهد.

وی با اشاره به وضعیت کشور در آغاز جنگ تحمیلی و تحریم شدن از کمترین امکانات مانند سیم خاردار بیان کرد: امروز به نقطه‌ای رسیدیم که صادرکننده پهبادهای فوق مدرن شدیم. ایران صاحب اقتدار نشان داد که بدون بستن با کدخدا می‌تواند تحریم‌ها را به تدریج از پیش پا بردارد و به سمت رونق اقتصادی برود. اینها نشانه‌هایش را می‌بینند که این‌طور دشمنی می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با بیان اینکه ایران اسلامی بارها توانسته بحران‌ها را به فرصت تبدیل کند، افزود: شرط اول در تبدیل بحران به فرصت، کنار گذاشتن پرده‌های تردید و تحیر و انفعال و تلاش حداکثری برای جهاد تبیین است‌. بصیرت‌افزایی و روشنگری وظیفه همه دستگاه‌هاست.

موسوی‌فرد با اشاره به تجمع بانوان فاطمی در حمایت از حجاب در اهواز، گفت: بسیاری از افراد پوشش کامل ندارند، اما دل در گرو اسلام ‌‌و انقلاب اسلامی دارند. وظیفه ما نسبت به این افراد تبیین هنرمندانه است.

امام‌جمعه اهواز گفت: درباره تروریست‌ها و اشرار تجزیه‌طلب که عمله استکبار هستند و سلبریتی‌ها نباید اجازه داد این جماعت وطن‌فروش با گروگان گرفتن نام مردم ایران اسلامی جنایت و خیانت‌های پی در پی مرتکب شوند.

امام‌جمعه اهواز ادامه داد: باید بدون فوت وقت، نسبت به ایجاد شبکه ملی اطلاعات که از مطالبات رهبر معظم انقلاب است با مدیریت جهادی، با ظرافت و دقت و سنجش همه ابعاد عمل کرد.

موسوی‌فرد در پایان گفت: جبهه مقاومت و در رأس آن محور مقاومت در منطقه با بانیان و افرادی که در کشور ما ماجراسازی کردند تسویه حساب خواهد کرد. باید بایستند و تماشا کنند و بر خودشان را لعن کنند که چرا ایران را وادار به انتقام کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha