کد خبر: 4103974
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
امام جمعه اهواز:

تحریک عواطف قومی و مذهبی در دستور کار دشمن است

امام جمعه اهواز با اشاره به دروغ‌پردازی‌های دشمن گفت: این‌ها خودشان می‌کشند و عزا و چله و مانند اين‌ها می‌گیرند و تحریک عواطف قومی و مذهبی و ترور در دستور کارشان است که باید مراقبت کنیم.

حجت‌الاسلام موسوی فردبه گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز، امروز ۱۱ آذر در خطبه‌های نماز جمعه اهواز بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم هفت توصيه مهم داشتند که توصیه پایانی ایشان توجه به سبک زندگی اسلامی بود. 

وی با اشاره به نقش والدین در ارائه سبک زندگی به فرزندان خود، افزود: والدین باید باور داشته باشند که فرزندان ما چیزی هستند که در رفتارهای ما می‌بینند و مشاهده می‌کنند نه آن چیزی که ما می‌خواهیم و بر زبان جاری می‌کنیم. قبل از اینکه برای تربیت فرزند نکته‌ای بر زبان جاری کنیم اول باید خودمان به آن عمل کنیم.

موسوی‌فرد تصریح کرد: مؤثرترین عامل در تربیت فرزند این است که در ابتدا خود را اصلاح کنیم. آن کس که بر سر فرزند فریاد می‌کشد یا با نام زشت او را صدا می‌کند، عامل به نماز اول وقت و قائل به حجاب نیست، چطور می‌تواند کودک خود را به رفتار شایسته دعوت کند؛ کودکان آیینه تمام نمای رفتار پدر و مادر هستند.

امام جمعه اهواز ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بیان کرد: مقام معظم رهبری این هفته صحبت کردند و در این صحبت‌ها حداقل هفت توصیه داشتند؛ بسیجی بمانید و روحیه ایمان را در خود حفظ کنیم، قدر خود را بدانید، نقاط ضعف خود را بشناسیم. دشمن‌شناسی بسیار مهم است باید جزو واحدهای درسی شود. دشمن از نظر قرآن دو دسته است که در درون و برون انسان است. محال است دشمن بیرون بدون در اختیار گرفتن دشمن درون بتواند کاری انجام دهد. انقلاب ما نیز این‌گونه است آنجایی دشمن توانست ضربه بزند که تعدادی خودفروخته و فریب‌خورده را توانست در اختیار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با بیان اینکه رشد معنوی بسیار مهم است که مورد توصیه مقام معظم رهبری است، افزود: نکته دیگر این است که امروز مهمترین شیوه بدخواهان جعل و دروغ‌پردازی است. با شایعه و دروغ امام حسین(ع) را به شهادت رساندند. همه آنهایی که به انقلاب نسبت دادند دروغ بود، اما ما باید روحیه خود را تقویت کنیم. یکی از تلاش‌های دشمن این است که بتواند دروغ خود را در اذهان عمومی قرار دهد و ادراک و ذهن جوان را در اختیار گیرد. فضای مجازی همان‌قدر که مایه خیر و برکت است خطری بزرگ در آن نهفته است.

وی ادامه داد: تحریف توانست ۳۰ هزار نفر را در نقطه مقابل امام زمان خود قرار دهد. این‌ها خودشان می‌کشند و عزا و چله و مانند این‌ها می‌گیرند. تحریک عواطف قومی و مذهبی و ترور در دستور کارشان است که باید مراقبت کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha