کد خبر: 4105204
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰

برگزاری دوره توانمندسازی تبلیغی شهید مفتح در حوزه علمیه خوزستان

دوره توانمندسازی تبلیغی شهید مفتح با همکاری مدیریت حوزه‌ علمیه استان خوزستان، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی در خوزستان برگزار شود.

دوره‌ توانمندسازی تبلیغی دانشگاهیبه گزارش ایکنا و به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه خوزستان، حجت‌الاسلام ترتیفی، مشاور مدیر حوزه علمیه خوزستان در روابط و تعاملات حوزه و دانشگاه از برگزاری دوره توانمندسازی تبلیغی شهید مفتح خبر داد و گفت: حوزه و دانشگاه دو نهاد اصلی و کنش‌گرهای فعال در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هستند و قطعا ارتباط موثر و هدفمند این دو نهاد و همپوشانی و بهره‌مندی متقابل آنها موجب خیرات و برکات گسترده‌ای خواهد بود.

وی افزود: از ابتدای انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین بلادیان به مدیریت حوزه‌ علمیه استان خوزستان، با توجه به اهتمام وی به برقراری رابطه حوزه و دانشگاه، برگ جدیدی در این عرصه ورق خورد و در گام نخست با همکاری دفتر استانی نهاد رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌های خوزستان و جمعی از فعالان حوزوی ـ دانشگاهی، تدوین برنامه‌هایی برای انجام هر چه بهتر این مهم در دستور کار قرار گرفت.

ترتیفی افزود: یکی از برنامه‌هایی که در این جمع به تصویب رسید، طراحی دوره‌ای برای توانمندسازی تبلیغی دانشگاهی به نام دوره توانمندسازی تبلیغی شهید مفتح بود که قرار است با همکاری مدیریت حوزه‌ علمیه استان خوزستان، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان و نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی در استان خوزستان برگزار شود.

وی به بیان اهداف دوره توانمند سازی تبلیغی شهید مفتح(ره)، پرداخت و گفت: زمینه سازی برای ورود مناسب روحانیون به دانشگاه در راستای دیدگاه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، کمک به تحقق جهاد تبیین مناسب با ویژگی‌های دانشگاه، آماده سازی طلاب علاقه‌مند به تبلیغ در دانشگاه و ارتقای سطح کار تبلیغی در دانشگاه‌ها، از اهداف برگزاری این دوره است.

مشاور مدیر حوزه علمیه خوزستان در روابط و تعاملات حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: لازم به ذکر است هر چند شرکت در این دوره هیچگونه تکلیفی نسبت به کارگیری شرکت کنندگان در مناصب تبلیغی دانشگاه ایجاد نمی‌کند، اما قطعا ممتازان این دوره در اولویت قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این دوره از زمستان امسال آغاز خواهد شد و زمان اجرای دوره‌ها نیز روزهای پنجشنبه و احیانا جمعه خواهد بود.

ترتیفی گفت: در این دوره از اساتید مطرح و ممتاز هر رشته استفاده خواهد شد و بنا بر توافق صورت گرفته بین حوزه و دانشگاه، برخی از برنامه‌ها در حوزه و برخی در دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی به بیان عناوین مرحله اول این دوره پرداخت و یادآور شد: جریان شناسی (فکری، سیاسی، دانشجویی)، مردم و حکومت ولایی، مهارت‌های تبلیغ دانشگاهی، منظومه فکری امامین انقلاب، اسلام و فمنیسم و کارآمدی نظام ولایی، از عناوین مرحله اول این دوره است.

مشاور مدیر حوزه علمیه خوزستان در روابط و تعاملات حوزه و دانشگاه افزود: در همه موضوعات مطرح شده، سیر مطالعاتی مرتبط پیشنهاد می‌شود و این دوره با محتوای تخصصی‌تر و در سطحی بالاتر برای برگزیدگان مرحله اول ادامه خواهد داشت.

وی به نحوه ثبت‌نام در این دوره اشاره کرد و گفت: طلاب گرامی هیچگونه هزینه‌ای بابت این دوره پرداخت نکرده و پذیرش طلاب از پایه هفتم و براساس سوابق تبلیغی - تحصیلی که ارائه می‌کنند خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha