12 هزار مددجوی کمیته امداد خوزستان به عتبه مقدسه اعزام می‌شوند
کد خبر: 4169267
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۰

12 هزار مددجوی کمیته امداد خوزستان به عتبه مقدسه اعزام می‌شوند

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته امسال حدود 12 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به مشهد و قم و کربلا اعزام می‌شوند.

زائر اولی

به گزارش ایکنا از خوزستان، ناصر اسکندری، معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: یکی از برنامه های فرهنگی کمیته امداد اعزام مددجویان تحت حمایت به سفرهای زیارتی از جمله زیارت کربلا و مشهد و قم است که در راستای توامند سازی فرهنگی و معنوی مددجویان تحت حمایت انجام خواهد شد.

وی افزود: پویش «شوق زیارت» با هدف اعزام مددجویان به ویژه مددجویان زیارت اولی به اعتاب مقدسه در ایام زیارتی به ویژه در سوگواری امام حسین (ع) اجرا شد.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: در قالب این پویش، افراد نیازمندی که به دلیل مشکلات مالی در حسرت زیارت مانده‌اند با کمک خیران در طول سال به اماکن مقدس اعزام می‌شوند.

اسکندری با اشاره به اجرای پویش شوق زیارت، گفت: این پویش با شعار  «یاریگر کسانی باشیم که در حسرت زیارت مانده‌اند» به منظور اعزام مددجویان به اماکن زیارتی اجرا می‌شود.

اسکندری عنوان کرد: در قالب این پویش مددجویان تحت حمایت که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با مساعدت خیران زمینه سفر آنان فراهم شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با توجه به پیش بینی های صورت گرفته امسال حدود 12 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به مشهد و قم و کربلا اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مددجویانی هستند که آرزوی زیارت را دارند، ولی به دلیل عدم توانایی مالی نمی‌توانند به زیارت بروند، گفت: از مردم نیکوکار استان دعوت می‌شود تا مثل همیشه با مشارکت در این امر خیر یاریگر نیازمندان باشند.

اسکندری با اشاره به اینکه اولویت اعزام مددجویان در قالب طرح شوق زیارت با افرادی است که تاکنون به این سفر معنوی نرفته اند و یا از آخرین سفر آنها مدت زمان طولانی گذشته است، افزود: با مشارکت نیکوکاران در طرح شوق زیارت برای سفر معنوی اعتاب متبرکه اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا کد دستوری #*061*9*8877* نیز برای ارسال کمک‌های نقدی در نظر گرفته شده است و مردم نوعدوست و خیران عزیز می‌توانند با مشارکت در این امر خیّر یاریگر نیازمندان در حسرت زیارت اماکن زیارتی باشند.

انتهای پیام
captcha