انتشار فراخوان حمایت از تولیدات نمایشی در خوزستان
کد خبر: 4214536
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۲

انتشار فراخوان حمایت از تولیدات نمایشی در خوزستان

فراخوان حمایت از تولیدات نمایشی انجمن هنرهای نمایشی خوزستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سه بخش تئاتر خیابانی، تئاتر صحنه‌ای و تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد.

تولیدات نمایشیمحمد یاقوت‌پور، رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان گفت: انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره کل هنرهای نمایشی کشور و انجمن هنرهای نمایشی ایران با هدف تقویت و حمایت از گروه‌های نمایشی فعال، کشف استعدادهای نسل جدید و استمرار اجراهای عمومی نمایشی در گستره جغرافیایی تمامی شهرستان‌های استان از تولید آثار جدید در بخش‌های نمایش خیابانی، نمایش صحنه‌ای و نمایش کودک و نوجوان حمایت مالی (از طرح تا تولید و تا اجرای عموم) می‌کند. 

وی گفت: در بخش‌های تئاتر خیابانی، تئاترصحنه‌ای و تئاتر کودک و نوجوان این فراخوان منتشر شده است و اولویت با تولیدات جدید استان در سال ۱۴۰۳ خواهد بود. این آثار نباید قبلا توسط هیچ گروهی اجرا شده باشد. تولید در قالب و گونه‌های مختلف نمایشی بلامانع است ولی ایده‌ها و شیوه‌های اجرایی خلاقانه و نو در اولویت پذیرش است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان افزود: به منظور عدالت در تخصیص منابع مالی حمایتی، هر کارگردان یا نویسنده می‌تواند با یک اثر در این برنامه حمایتی شرکت کند و نحوه حمایت از تولیدات نمایشی تایید شده در قالب تفاهم نامه‌ای بین کارگردان (در بخش‌های خیابانی و صحنه‌ای و کودک و نوجوان) و انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان بدین صورت خواهد بود که در بخش تئاتر کودک و نوجوان، حمایت مالی به مبلغ پنج میلیون تا هشت میلیون تومان در سه مرحله در مراحل تولید پرداخت می‌شود (تا سقف پنج گروه نمایشی). در بخش خیابانی، حمایت از تولید به مبلغ سه تا پنج میلیون تومان به هر گروه بابت تولید اثر و حداقل پنج اجرا در سطح شهرهای استان(تا سقف ده گروه نمایشی) و بخش صحنه‌ای حمایت از تولید و اجرای عمومی اثر حداقل ۷ و حداکثر۱۲ میلیون تومان (تا سقف ‌۲۰ اثر نمایشی) است.

 یاقوت‌پور در ادامه گفت: از دو تا سه اثر نمایشی که با حفظ اولویت‌های نمایشی طرح شهید اوینی آز شاخصه‌های خاص اجرایی نیز استفاده کرده باشند تحت عنوان نمایش‌های فاخر توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاونت هنری ارشاد مشروط به اجرای عموم حمایت ویژه مالی علاوه بر حمایت‌های یاد شده تخصیص خواهد گرفت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در پایان گفت: آخرین مهلت دریافت طرح‌ها و نمایشنامه‌ها در هر سه بخش این فراخوان تا بیست و پنج خرداد ماه 1403 است و معرفی متون و طرح‌های منتخب و پرداخت کمک هزینه مرحله اول تا ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ خواهد بود. زمان بازبینی مرحله دوم با حضور کارشناسان در محل تمرین گروه‌ها و پرداخت مبلغ حمایتی مرحله دوم مشروط به رویت آمادگی هفتاد درصدی گروه تا ۱۵ تیر ماه و اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی تولید شده در هر سه بخش از ۱۵ شهریور تا ۳۰ مهر ۱۴۰۳ (برابر جدول زمانبندی پیشنهادی انجمن هنرهای نمایشی خوزستان ) و پرداخت حمایت مالی نهایی به گروه‌ها خواهد بود

انتهای پیام
captcha