اجرای «طرح بشری» در شهر زهره
کد خبر: 4215356
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۶

اجرای «طرح بشری» در شهر زهره

دوره آموزش نوین قرآن کریم طرح بشری با تدریس محمود قنواتی در شهر زهره از توابع هندیجان برگزار شد.

برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی قرآن کریم طرح بشری در شهر زهره

علی اصغر ارشدی فر گاموری، روابط عمومی شورای هماهنگی جلسات قرآن بندرماهشهر در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان گفت: نود و سومین دوره طرح ملی بشری روز جمعه ۲۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ در دبیرستان شهید دکتر مفتح شهر زهره (چم خلف عیسی) با حضور مربیان قرآن روستاهای دهملا، فیروزآباد، دریهک و ... از توابع شهرستان هندیجان با تدریس محمود قنواتی مسئول شورای هماهنگی جلسات قرآن بندرماهشهر آغاز شد.

وی با اشاره به حضور حسین بحرانی، فرماندار شهرستان هندیجان گفت: فرماندار هندیجان در این مراسم ابراز امیدواری کرد که با فراگیری علوم نوین قرآنی سبب تربیت اسلامی نسل جدید و گسترش فرهنگ قرآنی در بین افراد جامعه و علاقه‌مندان به ساحت مقدس قرآن کریم باشیم. 

ارشدی فر گاموری گفت: این دوره ۵ روزه است که روزهای جمعه هر هفته برگزار خواهد شد. پس از پایان دوره کارورزی از مربیان حاضر در دوره آزمون گرفته خواهد شد، در صورت قبولی در آزمون به مربیان اجازه تدریس طرح بشری در کلاس‌های آموزش قرآن داده خواهد شد.

وی افزود: مربیان پس از ثبت مشخصات قرآن آموزان خود در سامانه حمد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به اتمام رساندن تدریس، گواهینامه معتبر کشوری مربیگری دریافت می‌کنند. دوره آموزشی طرح بشری تا کنون در ۳۲ استان کشور برگزار شده است.

وی آموزش قرآن به سبک رسول اکرم(ص)، آکادمیک کردن آموزش قرآن، استاندارد کردن محتوا و مطالب آموزشی، جلوگیری از اتلاف زمان آموزشی، آموزش قابل درک برای همه‌ اقشار جامعه، پرورش افراد با سطح علمی و آموزشی بالا جهت فعالیت در امور قرآنی و ساده سازی آموزش قرائت قرآن کریم را از جمله اهداف این دوره برشمرد

انتهای پیام
captcha