اختتامیه جشنواره شعر عربی رضوی برگزار می‌شود
کد خبر: 4215429
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶
به میزبانی شوش

اختتامیه جشنواره شعر عربی رضوی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری چهاردهمین اختتامیه جشنواره شعر عربی رضوی در محل مرقد دعبل خزاعی؛ شاعر امام رضا(ع) در شوش خبر داد.

جشنواره شعر عربی رضویمجید منادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان گفت: آیین اختتامیه جشنواره شعر عربی رضوی شامگاه امروز دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت در شهرستان شوش در محل مرقد دعبل خزاعی که معروف به شاعر امام رضا(ع) است، برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره با حضور اقشار مختلف مردم و قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه خواهد بود، افزود: این جشنواره ویژگی‌های متمایزی نسبت به سال‌های گذشته داشت؛ چندین پیش‌برنامه در شهرستان‌های مختلف برگزار شد که هر کدام از آن‌ها در حد یک آیین بزرگ با حضور شاعران، ادیبان و اهالی فرهنگ، به زبان‌های عربی و فارسی برگزار شد.

منادی خاطرنشان کرد: چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی به دبیری سیدشبر محسنی حسین‌پور با هدف استفاده از ابزار مؤثر و زبان گویای شعر در جهت ترویج معارف دینی و رضوی، ایجاد جریان تولید محتوا در حوزه شعر رضوی از طریق برگزاری سلسله نشست‌های نقد و بررسی و محافل شعر و حمایت از شاعران آیینی کشور به ویژه شاعران جوان در دو بخش شعر فصیح و شعبی برگزار می‌شود. 

انتهای پیام
captcha