کد خبر: 4224383
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

مردم خوزستان با گوشت و پوست خدمتگزاری شهید رئیسی را درک کردند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردم استان خوزستان با گوشت و پوست و استخوان، خدمتگزاری شهید رئیسی را درک کردند، تأکید کرد: مردم خوزستان در روز جمعه با حضور گسترده پای صندوق‌های رای شبیه‌ترین فرد به رئیس جمهور شهید را برای ادامه مسیر خدمت‌گزاری انتخاب کنند.

محمد اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبه گزارش ایکنا از خوزستان، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گرامیداشت اربعین شهدای پرواز اردیبهشت که شامگاه دوشنبه، ۱۱ تیر در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) اهواز برگزار شد، گفت: شهید رئیسی با حرارت در هر جلسه‌ای از پیشرفت امور خوزستان سخن به میان می‌آوردند که بارها به مزاح به ایشان عرض می‌کردیم کمی هم به حوزه‌های دیگر و سایر امور اشاره کنید.

وی با بیان این‌که خوزستان برای همه کشور یادآور حماسه غرور و افتخار است، افزود: مردم استان خوزستان از گروه‌ها و اقوام مختلف مظهر اتحاد و وحدت ملی ایرانیان هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور خدوم، انقلابی، مذهبی با کفایت و خستگی‌ناپذیر چنان تحولی در عرصه کار و خدمت با کرامت در کشور ایجاد کرد که بدرقه باشکوه در جای جای ایران عزیز قدردانی از مجاهدت شبانه‌روزی ایشان است.

اسماعیلی با بیان اینکه مردم استان خوزستان با گوشت و پوست و استخوان، خدمتگزاری شهید رئیسی را درک کردند، گفت: شهید رئیسی از حل مشکلات خوزستان خرسند بودند و هشت سفر در کمتر از سه سال به استان خوزستان داشتند و هر جایی که از این استان دچار مشکل می‌شد رئیس جمهور در صحنه حاضر بود. در مشکلات مختلف درد خوزستان را درد خود می‌دانستند و با اندوه خوزستان اندوهگین می‌شدند و این راز ماندگاری این مرد بزرگ است‌.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که شهید رئیسی تمام عمر شریف خود را صرف اعتلای ایران اسلامی کرد، عنوان کرد: در سوگ شخصیت بزرگی هستیم که لحظه لحظه حیات شریف خود را با فکر حل مسائل و اعتلای ایران عزیز پشت سرگذاشت.

وی گفت: شهید رئیسی مردم مجاهدی بود که در هر جلسه و نشست بین‌المللی، درباره درد محرومین عالم و مظلومان غزه سخن می‌گفت. از این رو این شخصیت بزرگ فقط متعلق به ایران نیست بلکه متعلق به همه آزادگان و اهالی مقاومت است.

اسماعیلی با بیان اینکه مردم ایران خدمتگذاری امین و صادق را از دست دادند، ادامه داد: خانواده ایشان در اربعین ایشان در خوزستان حاضر شدند تا مراتب قدر شناسی و سپاس از عواطف سرشار مردم استان خوزستان نسبت به این شهید را اعلام کنند.

اسماعیلی تاکید کرد: مردم خوزستان در روز جمعه با حضور گسترده پای صندوق‌های رای شبیه‌ترین فرد به رئیس جمهور شهید را برای ادامه مسیر خدمت‌گزاری انتخاب کنند.

همچنین مقداد نیلی، داماد آیت‌الله شهید رئیسی در این آیین گفت: شهید رئیسی در مدت زمان ریاست جمهوری خود هشت سفر استانی به خوزستان داشتند و به تعبیری می‌توان گفت ایشان برای سفر و دیدار با مردم خوزستان به دنبال بهانه بودند.

وی افزود: مردم خوزستان نه تنها رئیس جمهور بلکه یک پشتیبان دلسوز و یک پشتوانه درد آشنا و مستحکم را از دست دادند.

نیلی اظهار کرد: توجه خاص و ویژه مرحوم شهید رئیسی به استان خوزستان صرفا ناشی از مسائل و مشکلات این استان نبود، بلکه توجه ایشان ناشی از آشنایی و اشراف به داشته‌ها و ظرفیت‌های استان خوزستان بود.

وی خاطرنشان کرد: شهید رئیسی با بسیاری از شخصیت‌های بزرگوار استان خوزستان ارتباط نزدیک صمیمانه و شخصی داشتند و مرتبا به مناسبت‌های مختلف از این ارتباط برای اطلاع از مسائل و ظرفیت‌های استان بهره می‌بردند.

انتهای پیام
captcha