کد خبر: 4225027
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۹

رئیس جمهور باید براساس شاخصه‌های مقام معظم رهبری عمل کند

امام جمعه اهواز گفت: قالب مسائل اجرایی، گیر دارند و باید کسی بیاید که بنا بر شاخصه‌های مقام معظم رهبری، در قله باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد امام جمعه اهواز

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد،امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۱۵ تیرماه با توصیه به رعایت تقوای الهی و ارائه نکاتی در خصوص برگزاری محفل‌های عزاداری محرم اظهار کرد: حادثه عاشورا مملو از درس‌های اخلاقی، اجتماعی و سیاسی است اما بزرگترین درس این حادثه، هشدار نسبت به استحاله فرهنگی و سیاسی است. 

وی افزود: یک جامعه انقلابی بر پایه ارزش‌های اسلامی به وجود می‌آید و این درس مهم را از عاشورا گرفته‌ایم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: خصوصیت حاکمیت خاتم الانبیاء(ص) به جای ابتنای بر غرب و ظلم، شرک و تفرقه فکری انسان، کینه‌توزی و اختلاف، مبنی بر عدل و توحید و عبودیت خداوند، محبت و ارتباط و اتصال بوده است یعنی حکومت ایشان در ظاهر و باطن آراسته بود. کسانی که در این فضا رشد می‌کنند عالم و با تقوا می‌شوند.

موسوی‌فرد با تاکید بر لزوم تبعیت از رهبری گفت: خط‌کش چارچوب ما یک نفر و آن هم مقام معظم رهبری است.

وی در خصوص چرایی شرکت در انتخابات بیان کرد: مردم باید به مرحله‌ای از رشد و تعالی برسند که بین خوب و خوب‌تر، خوب‌تر را انتخاب کنند. مردم باید بر اساس سوابق دو جریان انتخابات، فرد اصلح را انتخاب کنند. باید بدانیم همه زندگی ما به انتخابات بستگی دارد.

امام جمعه اهواز گفت: قالب مسائل اجرایی، گیر دارند و باید کسی بیاید که بنا بر شاخصه‌های مقام معظم رهبری، در قله باشد.

وی در خصوص دلیل اهمیت انتخاب فرد اصلح بیان کرد: در سه سال خدمت شهید رییسی متوجه شدیم این رییس جمهور با رییس جمهورهای دیگر متفاوت است.

موسوی‌فرد گفت: رییس جمهوری که بین مردم است و بین مردم جان می‌دهد با بقیه رییس جمهورها تفاوت دارد. در زمان یک رییس جمهور در دوره کرونا روزانه ۷۰۰ نفر فوت می‌کردند اما یک رییس جمهور در مدت کوتاهی این مشکل را حل کرد.

وی بیان کرد: در زمان یک رییس جمهور نهاده‌ها وارد نمی‌شد و گله گله دام‌های مولد را می‌کشتند و گوشت را صادر می‌کردند و نتیجه آن گران شدن گوشت بود و این پیش‌بینی می‌شد. وقتی مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی صحبت کرد یعنی باید تمام مرزها بسته می‌شد و محصولات تولید داخل کشور استفاده می‌شد اما رئیس جمهوری مرزها را باز می‌کند و کالای قاچاق وارد می‌شود نتیجه آن تعطیلی کارخانه‌ها، افزوده شدن تعداد بیمارها و گران شدن گوشت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در یک برهه زمانی یارانه ۴۵ هزار تومان بود اما در دوره یک رییس جمهور دیگر ۱۲ برابر افزایش یافت.

وی با تاکید بر لزوم حل مشکل بیکاری خوزستان افزود: از نظر بیکاری در خوزستان مشکل داریم اما اگر چارچوب‌های نظام رعایت شود نمره بیکاری صفر می‌شود.

موسوی‌فرد گفت: همچنان باید افزایش فرزندآوری، حجاب و ازدواج آسان مورد توجه قرار بگیرد.

وی بیان کرد: فرق می‌کند به چه کسی رای بدهیم. در وقت باقیمانده باید یکدیگر را دعوت کنیم تا همه در انتخابات شرکت کنند و شاهد مشارکت حداکثری باشیم.

انتهای پیام
captcha