کد خبر: 4225635
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷

فعالیت 200 ‌آشپزخانه‌ در پویش «اطعام حسینی» در خوزستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از آغاز پویش اطعام و احسان حسینی در سراسر استان با افتتاح نخستین آشپزخانه طرح اطعام و احسان حسینی(ع) در خوزستان خبر داد.

جمال شیبه، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستانبه گزارش ایکنا از خوزستان، جمال شیبه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان در آیین افتتاح نخستین آشپزخانه طرح اطعام حسینی(ع) اظهار کرد: در طول ماه محرم و صفر ۲۰۰ آشپزخانه طرح اطعام حسینی در شهرستان‌های مختلف خوزستان با مشارکت مراکز نیکوکاری فعالیت می‌کنند.

وی درباره برنامه‌های کمیته امداد در ایام محرم و صفر افزود: پویش «اطعام و احسان حسینی» در قالب طبخ و توزیع غذای گرم و همچنین تهیه، بسته‌بندی و توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان و با استفاده از ظرفیت هیئت‌های مذهبی، مراکز نیکوکاری و خیران با هدف ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری از اول ماه محرم آغاز شده است و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

شیبه بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری انجام‌شده، با همکاری خیرین و نیکوکاران تعداد آشپزخانه‌های فعال و همچنین طبخ غذا برای نیازمندان در ماه‌های محرم و صفر نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهند کرد.

وی افزود: آشپزخانه‌های اطعام حسینی(ع) با همکاری کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و مردم خیر در سطح استان خوزستان اقدام به پخت غذای گرم و توزیع بین نیازمندان خواهند کرد. علاوه بر فعالیت آشپزخانه‌های اطعام حسینی در طول ماه محرم، حسینیه‌ها و مساجد نیز غذای گرم طبخ و بین عزاداران و نیازمندان توزیع می‌کنند.

شیبه گفت: مردم نیکوکار می‌توانند با شماره‌گیری #۸۸۷۷*۰۶۱* به‌صورت استانی، نذر خود را در پویش اطعام و احسان حسینی اهدا کنند و کمک‌های خود را به دست نیازمندان برسانند.

انتهای پیام
captcha