کد خبر: 3604669
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶

«نجوای بندگی»؛ ویژه برنامه‌ای خانوادگی در جبران خلا مجالس مناجات‌خوانی

گروه اجتماعی: «نجوای بندگی» برنامه‌ای است که در شب‌های ماه مبارک رمضان برای بهره‌مندی خانواده‌های اهوازی از شب‌های پرفضیلت این ماه در مسجد اشرفی اصفهانی اهواز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد پشم‌فروش، مسئول هیئت انصارالمهدی(عج) اهواز در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، گفت: ششمین سال است که برنامه «نجوای بندگی» به مناسبت ماه مبارک رمضان از سوی این هیئت برگزار می‌شود. سلسله برنامه‌های «نجوای بندگی» از شب آخر ماه شعبان در مسجد اشرفی اصفهان به مدت 16 شب آغاز شد و هر شب ساعت 23 میزبان خانواده‌‎ها است.

وی گفت: برنامه‌های متنوعی در این ویژه‌برنامه برای خانواده‌ها پیش‌بینی شده است که شامل قرائت مجلسی قرآن توسط قاریان، سخنرانی توسط کارشناسان مذهبی و مراسم مناجات‌خوانی است. در بخش مناجات خوانی ادعیه وارده در ماه مبارک رمضان همچون دعای افتتاح، دعای ابوحمزه ثمالی، مناجات خمس عشر و دعای مجیر خوانده می‌شود.

پشم‌فروش با بیان اینکه برنامه «نجوای بندگی» به صورت خانوادگی تدارک دیده شده است، گفت: فضای خوبی در حسینیه مسجد برای حضور بانوان دیده شده و همچنین فضایی ویژه کودکان تحت عنوان حسینیه کودک پیش‌بینی شده که برنامه‌هایی چون پرده‌خوانی، حفظ قرآن، نقاشی، بازی‌های اسلامی، داستان انبیاء و قصه‌های قرآنی در این حسینیه و در فضایی شاد برای کودکان در نظر گرفته شده است تا همزمان با برنامه‌ای که برای والدین اجرا می‌شود، فرزندان آن‌ها هم از برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

مسئول هیئت انصارالمهدی(عج) اهواز با بیان اینکه 5 شب از برنامه «نجوای بندگی» گذشته است، گفت: در این ویژه‌برنامه 12 شب سخنرانی برنامه‌ریزی شده که 5 شب اول آن با موضوعات اخلاقی و توسط حجت‌الاسلام شحیطاط انجام می‌شود. 5 شب دوم با موضوع ویژگی‌های جوان مؤمن انقلابی توسط حجت‌الاسلام گلزار و 5 شب پایانی پیرامون امام خمینی(ره) و انقلاب توسط حجت‌الاسلام علی‌نژاد ارائه می‌شود.

وی با اشاره به استقبال خوب روزه‌داران از این ویژه‌برنامه گفت: یکی از خلأهایی که متأسفانه در استان خوزستان وجود دارد، برنامه مناجات‌خوانی است. مردم ما پای روضه می‌نشینند اما مناجات‌خوانی کم‌رنگ است، با توجه به این موضوع یکی از برنامه‌های این مراسم مناجات‌خوانی است.

پشم فروش در پایان گفت: نکته‌ دیگری که قبلاً در اجرای برنامه‌های این چنینی از آن غفلت می‌کردیم، حضور خانوادگی در چنین مراسمی است. از این رو برنامه جدایی برای کودکان در نظر گرفتیم که کودکان در کنار والدین استفاده کنند و والدین با خیال راحت از برنامه بهره‌مند شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* :