کد خبر: 3673632
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
گروه اجتماعی: آیت‌الله موسوی جزایری، خوزستان را معدن خرما دانست و با بیان اینکه از بابت پرداخت زکات خرما کمی غفلت شده و باید این امر نهادینه شود، عنوان کرد: باید در این زمینه بیشتر ورود کرد و علاوه بر پرداخت زکات غلات اربعه (گندم، جو، خرما و مویز) نسبت به زکات دام هم اهتمام ورزیم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان در جلسه شورای زکات استان خوزستان که امروز 26 آذرماه برگزار شد، به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به ترویج فرهنگ زکات در جامعه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امسال خوزستان در زمینه جمع آوری زکات نسبت به سال های گذشته ارتقا یافته و از این رو از هم دست اندرکارانی که در این امر مؤثر بودند، تقدیر و تشکر می کنیم.

وی افزود: سال اولی که برای جمع آوری زکات به عنوان یک تکلیف شرعی برنامه ریزی شد، به دلیل اینکه قبل از انقلاب سابقه و ذهنیت خوبی از این اقدام وجود نداشت، امیدی نداشتیم که روزی در استان بتوانیم در هشت ماه 17 میلیارد تومان زکات جمع آوری کنیم.

آیت‌الله موسوی جزایری با بیان اینکه زکات در جامعه امری فراموش شده بود ولی امروز به اینجا رسیده ایم که میلیاردها تومان از پرداخت این فریضه عظیم الهی جمع آوری می شود، اضافه کرد: زکات هم همچون نماز جزئی از دین است و انجام ندادن و توجه نکردن به آن در بنیاد و اساس دین انسان تزلزل ایجاد می کند.

امام جمعه اهواز یکی از خدمات جمهوری اسلامی ایران در راستای احیای دین را توجه به فریضه هایی همچون زکات و حج دانست و تصریح کرد: صدا و سیما باید نقش بیشتری در این زمینه ایفا کند و با هدف تشویق آحاد جامعه، مردم را از برکات، فضائل و اثرات مثبت پرداخت زکات آگاه سازد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در پرداخت زکات گندم در استان توانستیم خوب عمل کنیم ولی یکی ز مواردی که فراموش می کنیم توجه به پرداخت زکات خرماست، اظهار کرد: خوزستان یکی از تولیدکنندگان خرماست و نخیلات بسیاری در شهرهای مختلف دارد.

آیت‌الله موسوی جزایری، خوزستان را معدن خرما دانست و با بیان اینکه از بابت پرداخت زکات خرما کمی غفلت شده و باید این امر نهادینه شود، عنوان کرد: باید در این زمینه بیشتر ورود کرد و علاوه بر پرداخت زکات غلات اربعه (گندم، جو، خرما و مویز) نسبت به زکات دام هم اهتمام ورزیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: