کد خبر: 3728143
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ با معرفی برگزیدگان بخش پژوهشی سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان پسر کشور، 6 نفر از دانش آموزان استان خوزستان موفق به کسب رتبه‌های اول تا چهارم این مسابقات شدند.

رتبه‌های دانش‌آموزان پسر خوزستانی در بخش پژوهشی مسابقات قرآن، عترت و نماز

جاسم حسینی‌زاده کارشناس قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، اعلام کرد: مراسم اختتاحیه سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان پسر سراسر کشور روز گذشته 15 تیرماه در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد و در این مراسم از برگزیدگان رشته‌های پژوهشی: نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مفاهیم و انشای نماز و احکام تقدیر شد.

وی اظهار کرد: شش نفر از دانش‌آموزان خوزستانی راه یافته به این مسابقات موفق به کسب رتبه در رشته‌های نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، تفسیر و احکام شدند.

حسینی‎زاده گفت: در رشته نهج البلاغه محمدمهدی ده‌پور از خوزستان در پایه دهم رتبه سوم را کسب کرد. در همین رشته حسن حسینی زاده، پایه یازدهم رتبه اول و سیدسعید طباطبایی در پایه چهارم دبیرستان رتبه چهارم را به دست آورد.

کارشناس قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: در رشته صحیفه سجادیه محمدمهدی فروزان، پایه دهم، نفر اول شد. در رشته تفسیر حسین توفیق زاده، پایه دهم رتبه چهارم را کسب کرد. در رشته احکام نیز میلاد شاپورسعیدی، پایه چهارم دبیرستان نفر اول معرفی شد.

گفتنی است، این مراسم با حضور محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همراه بود.

یادآور می‌شود؛ مسابقات پژوهشی در بخش دختران از 11 تا 20 تیرماه با حضور 15 دانش آموز دختر از خوزستان در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

بخش آوایی سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور نیز شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی و حفظ ویژه از 1 تا 4 مردادماه با حضور 24 دانش آموز پسر خوزستانی و از 6 تا 9 مردادماه با حضو  19 دانش آموز خوزستانی در تهران برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: