کد خبر: 3784458
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ احمد ابوالقاسمی با بیان ‌اینکه صادرات خوزستان در حوزه قرآن می‌تواند خیلی بیشتر از این باشد؛ اما همیشه وارد‌کننده است، گفت: محافل خوبی در استان برگزار می‌شود اما خبری از آن در سطح کشور نیست. شما هم می‌توانید کاروان قرآنی به نقاط دیگر اعزام کنید.

صادرات خوزستان در حوزه قرآن می‌تواند بیش از این باشد

به گزارش ایکنا از خوزستان، احمد ابوالقاسمی، مدیر رادیو قرآن در همایش «حامیان قرآن حافظان انقلاب» که امروز، ششم بهمن‌ماه در دارالقرآن خوزستان برگزار شد، در آغاز سخنان خود به معرفی اجمالی رادیو قرآن پرداخت و گفت: رادیو قرآن از بهمن سال 62 راه‌اندازی شد و 35 سال است که فعالیت می‌کند. اصلی‌ترین فعالیت رادیو قرآن پرداختن به تلاوت و آموزش قرآن براساس اسناد بالا‌دستی است که رهبر معظم انقلاب تعیین کردند.

وی اظهار کرد: یکی از موفق‌ترين دستاوردهای انقلاب اسلامی رادیو قرآن بوده که طبق فرمایش مقام معظم رهبری توانسته موجبات رشد بسیار زیاد جامعه قرآنی و پرورش استادان قرآنی باشد.

به گفته ابوالقاسمی، مطابق آماری که ابتدای امسال به دست آمد به لحاظ شنونده، 6.7 درصد کل کشور شنونده رادیو قرآن هستند و به عبارتی نزدیک 5 میلیون نفر به رادیو قرآن گوش می‌دهند که عدد قابل‌توجهی است. علاوه بر رادیو قرآن، رادیو تلاوت نیز چند سالی است که راه‌اندازی شده و یک و نیم میلیون نفر شنونده آن هستند. 

مدیر رادیو قرآن ادامه داد: با توجه به اینکه اصلی‌ترین فعالیت رادیو قرآن، تلاوت است، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نظر ما رسید که امسال هم مثل سالهای گذشته محافل قرآنی را فعال کنیم، این حرکت آغاز شد و هر چه جلو رفت جدی‌تر شد، تا اینکه سرانجام به این کاروان قرآنی تبدیل شد که طی 22 روز به 11 استان سفر می‌کنیم و به اجرای محافل و کرسی‌های تلاوت می پردازیم.

این قاری بین‌المللی افزود: در کنار این هدف اصلی، چند هدف دیگر نیز دیده شده است؛ شناسایی نخبگان قرآنی، در اختیار قرار دادن آنتن رادیو قرآن به تلاوت‌های اذان‌گاهی چهره‌های توانمند در اقصی نقاط کشور از دیگر اهداف این کاروان است. در تمام این 22 روز تلاوت‌های اذان‌گاهی به جز روز جمعه به قاریان خوب استان‌ها و شهرستان‌های مختلف اختصاص دارد.

ابوالقاسمی با بیان اینکه یکی از اهداف ما نشان دادن دستاوردهای نظام در طول این 40 سال است، به برخی از برنامه‌های این کاروان در پالایشگاه اراک و همچنین برنامه پیش‌رو بر روی ناوهای سهند و شهید ناظری اشاره کرد و گفت: از دیگر اهداف کاروان قرآنی انقلاب، محرومیت زدایی است؛ در این راستا با هماهنگی‌های انجام شده، از 14 تا 16 بهمن فعالان قرآنی که در عرصه تخصصی پزشکی نیز فعالیت دارند، در منطقه قلعه‌گنج که از محروم‌ترین نقاط کشور است برای طبابت حضور پیدا می‌کنند.

مدیر رادیو قرآن گفت: این برنامه به این منظور در نظر گرفته شد تا چهره جامعه قرآنی برای مردم ما به افرادی که تنها به حفظ و تلاوت می‌پردازند، محدود نشود. خیلی از واقفان نمی‌دانند فعالیت‌های قرآنی یعنی چه و فکر می‌کنند جامعه قرآنی صرفا به تلاوت و حفظ می‌پردازد و رشدی در جامعه ندارد. جامعه قرآنی اگر همیشه فعال عمل کند می‌تواند اتفاقات خاصی را رقم بزند و اگر به جلسات تخصصی اکتفا کنیم شاید اتفاق خاصی نیفتد، گرچه این جلسات نیز مناسب است.

این قاری بین‌المللی قرآن در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: صادرات خوزستان در حوزه قرآن می‌تواند خیلی بیشتر از این باشد؛ اما همیشه واردکننده است. محافل خوبی در استان برگزار می‌شود اما خبری از آن در سطح کشور نیست. شما هم می‌توانید کاروان قرآنی به نقاط دیگر اعزام کنید. همیشه نباید این اتفاق در تهران بیفتد. وجود حافظان و قاریان و گروه‌های تواشیح ظرفیت مناسبی برای راه‌اندازی چنین کاروانی است. امیدواریم اتفاق بعدی از خوزستان شروع شود و حداقل چند استان همجوار خود را پوشش دهد. 

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه تلاوت قرآن اثرگذار است با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تلاوت اصولی قرآن و نزدیک شدن عاطفی به قلب مردم گفت: ایشان در سخنی فرمودند «چنانچه محافل قرآنی فارغ از مباحث عقلی و منطقی از لحاظ عاطفی بتواند قلوب مردم را به قرآن نزدیک بگرداند، تمامی مشکلات جامعه اسلامی حل خواهد» این جمله عجیبی است که نشان می‌دهد رهبر انقلاب جلوتر از ما حرکت می‌کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: